Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin seçim mitinglerine bayramdan önce başlıyor. Erdoğan’ın ilk mitingi, temeli 2001’de atılan AK Parti’nin kurulduğu Afyonkarahisar’da olacak. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, tüm Afyonkarahisarlıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine davet ederek, “Afyonkarahisar halkı her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımızı Zafer meydanında kucaklamaya hazırdır” dedi.

AK Parti'nin seçim beyannamesini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin startını da 18 Nisan'da AK Parti’nin kurulduğu topraklar olan Afyonkarahisar’da yapacağı mitingle başlatacak.

“Hemşehrilerimizi bekliyoruz”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Salı günü Afyonkarahisar’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizde miting yapacağını açıkladı.

Uluçay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; Cumhurbaşkanımızın mitingine katılımın her zamanki gibi yoğun olmasını bekliyoruz. Afyonkarahisar halkı 2002’den bu yana çok büyük destekler verdiği liderimizi Salı günü de kucaklayacaktır. Hemşerilerimizi, Cumhurbaşkanımızı coşku ve heyecanla dinlemeye, Afyonkarahisar’a yakışır bir şekilde ağırlamaya davet ediyoruz.

“Cumhurbaşkanımız ilimize ayrı bir önem veriyor”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimleri için ilk mitinginin Afyonkarahisar olması da bizim için ayrı bir öneme sahiptir” diyen Uluçay sözlerine şöyle devam etti; 2001 de şehrimizde kurulan AK Parti’nin, dünyanın en önemli seçimi olarak ifade edilen 14 Mayıs seçimleri için çalışmaları ilimizden başlatacak olması, Cumhurbaşkanımızın ilimize verdiği önemi göstermektedir. İlimizde düzenlenecek olan mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Afyonkarahisar halkı her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere de sahip çıkacaktır” diye konuştu.