Reklam

Gurur verici bir yatırım

İlimizin önemli yatırımlarından eklemeli imalat teknoloji ile üretim yapan Artuk Avition’u İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih AKÇİL ziyaret etti.

Gurur verici bir yatırım
10 Haziran 2021 - 11:36
 İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih AKÇİL eklemeli imalat teknolojisi ile başta titanyum olmak üzere savunma sanayi, sivil havacılık ve medikal sektörlerine üretim yapan şirket hakkında bilgiler aldı.

Kişiye özel üretimler yapılıyor
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; ilimizde bu kadar kapsamlı ve son teknolojisi bir üretim merkezinin olmasının gurur verici olduğunu söyledi. Yatırım hakkında bilgi veren Artuk Avition üretim müdürü Günay Kahyaoğlu; “Fabrikamızda gerek savunma, gerek sivil havacılık gerek ise medikal alanlarına parça üretiyoruz. Bugün ürettiğimiz parça kardeş ülkemiz Azerbeycan’da beyin ameliyatı olan bir kişiye özel yaptığımız impilanttı. Medikal alanında ürettiğimiz tüm parçalar kişiye özel üretilmektedir. “dedi Fabrikanın dünyaca ünlü ve son teknolojinin kullanıldığı makine parkuru hakkında  bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın  daha sonra araklı işlemlerin yapıldığı ve ürünlerin son haline getirildiği fırın ve ekipmanlarını inceleyerek bilgiler aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum