Eski Orman ve Su İşleri Bakanımız, Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, kavşaklardaki trafik yoğunluğunu azaltmak için kısa süre önce hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

“BAŞKANIMIZI VE EKİBİNİ TEBRİK EDİYORUM”

Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın talimatıyla Afyonkarahisar’ın yanı sıra Türkiye genelinde sadece çok az bir ilde projelendirilerek hayata geçirilen Akıllı Kavşak Trafik Kontrol Merkezi ile ilgili bilgi aldı. Trafik Kontrol Merkezi teknik personel tarafından sistemin işleyişi hakkında detaylı bilgi alan Milletvekili Eroğlu, Akıllı Kavşak Trafik Kontrol Merkezi’nin modern bir sistem oluğuna dikkat çekerek uygulamanın hayata geçmesinde ve bu başarının sağlanmasında emeği geçen başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere teknik ekibi tebrik etti.  Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi ve koordineli yeşil dalga uygulanan kavşaklardaki bekleme sürelerinde ortalama %18 iyileşme sağlanmasına karşı bekleme sürelerindeki bu iyileşme sayesinde aylık ortalama 7 bin lt yakıt tasarrufu ile 11 ton daha az karbon salınımı sağlandığını kaydeden Eroğlu; Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek’in seçim vaatleri arasında yer alan AFRAY projesinin de bu sisteme entegre edilebileceğini söyledi.

“RAYLI SİSTEME ENTERGE OLABİLECEK”

Afyonkarahisar’da raylı ulaşımı yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirilecek proje konusunda bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Eroğlu; “Bugün özellikle Afyonkarahisar’da trafiği Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban, Belediye Başkan Adayımız Mehmet Zeybek, Ankara’dan ilimize gelen DDY yetkilileri, uzman ve profesörlerle birlikte trafiği masaya yatırdık. Raylı ulaşımı Afyonkarahisar’da yaygınlaştırmak için güzel bir çalışma yaptık. İnşallah bu çalışmamızın içeriğini Sayın Başkan Adayımız Mehmet Zeybek Bey en kısa zamanda açıklayacak. Adım adım başlayacağız. Dört safhaya ayırdık. Birinci ve ikinci kademesine bu sene başlayacağız. Üçüncü kademeye kadar tamam, dördüncü kademeyi de bir master planı etüt yapılması gerekiyor. Bu meseleler ilmi meselelerdir. Kulaktan duyma bilgilerle olmaz. Bizler teknik insanlarız, neyin ne yapılacağını planlar, etüdünü yapar, planlama çalışmalarından sonra projesini yapar, tatbikata geçeriz. Ama işi bilmeyenler atabilir, buna biz atmasyon diyoruz. Atmasyon yok, ilim var bilgi var, tecrübe var, kararlılık var, şeffaflık var, heyecan var. Bunların hepsi de Mehmet kardeşimde var” diye konuştu.