Reklam

ERKMEN BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH KUŞ, AÇIKLAMA YAPTI

Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş, bugünkü bazı basın yayın organlarında Afyonkarahisar Jeoloji mühendisleri Odası yönetim kurulunun bir  üyesi tarafından yapılan açıklamada olası bir depremde en riskli bölgenin uydu kent bölgesi olacağını, Uydukent bölgesindeki binaların  Afyonkarahisar belediyesi tarafından kontrol edildiğini, bu bölgeye yakın  Erkmen Belediyesi sınırları içersinde kalan yerlerdeki yüksek kat ve lüks  binalar hakkında net bir bilginin olmadığını belirten açıklamasına cevap ve

ERKMEN BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH KUŞ, AÇIKLAMA YAPTI
06 Kasım 2020 - 20:17 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 23:04
Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş, bugünkü bazı basın yayın organlarında Afyonkarahisar Jeoloji mühendisleri Odası yönetim kurulunun bir  üyesi tarafından yapılan açıklamada olası bir depremde en riskli bölgenin uydu kent bölgesi olacağını, Uydukent bölgesindeki binaların  Afyonkarahisar belediyesi tarafından kontrol edildiğini, bu bölgeye yakın  Erkmen Belediyesi sınırları içersinde kalan yerlerdeki yüksek kat ve lüks  binalar hakkında net bir bilginin olmadığını belirten açıklamasına cevap verdi.Başkan Kuş, açıklamasında "Söz konusu bölgelerdeki Afyonkarahisar ve Erkmen Belediyesini kapsayan  imar planına esas Jeolojik Etüt Raporları İller Bankası tarafından hazırlanmış olup, 05.12.2008 tarihinde onanmıştır.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın  09.08.2008 tarih ve 10337 sayılı genelge hükümleri gereği  zemin etüd raporları kullanılmaktadır.  Belediye Başkanlığımızca Ada bazında Emsal ( İnşaat Alanı ) değişmeden kat artışlarıyla ilgili plan değişiklerinde  gerekli zemin emniyet gerilmeleri dikkate alınarak, ayrıca her bir inşaat bloğu için  ayrı ayrı hazırlanan jeolojik  zemin etüd raporlarına göre   inşaat projeleri  tanzim edilmektedir. Zemin iyileştirmeleri yapı denetim kuruluşları ile belediyemizce kontrol edilmektedir. Kanun ve yasalar bütün belediyeler için geçerlidir. İl Belediyelerinde kanunlar başka kasaba belediyelerinde kanunlar farklı değildir. Burada maalesef Erkmen Belediyemizin belde belediyesi olduğu için inşaatlarda gerekli titizliği göstermediği algısı yapılmaktadır. Kasabamızda yapılan inşaatlarda İmar kanunu, Yapı Denetim Kanunu ve yönetmelikleri harfiyen uygulanmaktadır." dedi. 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • yakup
  8 ay önce
  sayın başkanım ülkemizde kanunlar her yerde aynı fakat uygulayanlar değişik. İmar gibi insanların can ve mal güvenliği ile konularda ve tüm belediye hizmetlerinde Afyonkarahisardan hizmet almanız tüm halkımızın yararına olacaktır. buna karşı çıkanlar olduğunda (Şahsınızı tenzih ederim) halkımızın aklına başka şeyler gelmesin. Buna lütfen sebep vermeyelim. bilim ve teknoloji cağında doymak bilmez dev inşaat firmalarının karşısında minik belediyelere değil Afyonkarahisar belediyesi gibi kuralcı, güclü ve muktedir belediyelere ihtiyaç var.
 • murat
  8 ay önce
  Erkmen Belediyesi'nin Afyonkarahisar belediyesine katılması elzemdir. Belediye içinde belediye olmaz.