Reklam

DİNAR OSB’DE MİLYONLUK TARIM YATIRIMI HİZMETE BAŞLIYOR

DİNAR OSB’DE MİLYONLUK TARIM YATIRIMI HİZMETE BAŞLIYOR

DİNAR OSB’DE MİLYONLUK TARIM YATIRIMI HİZMETE BAŞLIYOR
28 Şubat 2019 - 16:04


Dinar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Patesan Tarım firmasının kurmuş olduğu ve Patesan Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baykan ile 2016 yılında ilk imzaları atılarak tahsis edilen 17.577 m2 yüzölçümlü sanayi parseli üzerinde 3.900 m2 kapalı alana sahip Yaş Sebze, Meyve İşleme ve Paketleme fabrika sahasını ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarete OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Acar, Yönetim Kurulu Üyesi Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Yönetim Kurulu Başkan vekili Abdullah Bağırkan, Yönetim Kurulu Üyesi İş Adamı Nedim Soyaltın ve OSB Bölge Müdürü İbrahim Er katıldı. İnşaat yatırımında sona gelinen, Dinar ve Bölge ekonomisine özellikle çiftçilerimize fayda sağlayacak yatırımla ilgili olarak Patesan Tarım Fabrika İşletme Müdürü Abdülcebbar Çokçevik tarafından çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi. Fabrika inşaatının tamamlandığını belirten Çokçevik; Makina ve ekipmanların Hollanda da imalatlarının bittiğini, Mayıs 2019 da faaliyete geçecek fabrika ile saatte 20 ton paketleme kapasitesi ile 45 kişilik bir istihdam sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti arayarak dile getiren Patesan Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baykan, İlk günden bugüne kadar yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen OSB Yönetimine teşekkür ederek bu yatırımı takiben 2 yıl içerisinde gene çiftçilerimize yönelik bir konuda üretim yapmak için fabrika kuracaklarının müjdesini verdi.
OSB Yönetim Kurulu, Patesan Tarım firması yetkililerine "Dinarımıza ve sizlere hayırlı olsun. Yatırımlarınız için teşekkür ederiz." diyerek ziyaretini tamamladı
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum