Reklam

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar
30 Ocak 2021 - 20:05

Cildini önemseyen ve sağlıklı bir gelişim isteyen herkesin rutin olarak yaptığı bazı bakımlar vardır. Günümüzde birçok insan farklı kaynaklardan elde ettiği bilgiler ışığında, kendine en uygun bakım yöntemini bulduğunu düşünür. Genel olarak, uzman desteği almadan yapılan birçok cilt bakımı kısa ve uzun vadede bazı sorunları beraberinde getirir.
Cildinizin sağlıklı gelişimi ve dış etkenlerden korunması için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu detaylara sahip olmadan önce cildinizi ve cilt tipinizi tanımak gerekir. Cilt tipini önemsemeden yapılan birçok bakım ve uygulama yöntemi olumsuz etkileri beraberinde getirebilir. Cilt bakımında doğru bilinen yanlışları merak ediyorsanız aşağıda cevabını bulabilirsiniz.
Uzman Desteği Almadan Bakım Yapmak
Günlük hayatta zaman yönetimi açısından birçok kullanıcı kolay ve ulaşılabilir olan cilt bakım ürünlerine yönelmeyi tercih eder. Cildiniz için tercih ettiğiniz her ürün ve bakım yöntemi uzman desteği olmadan hatalı sonuçlara neden olabilir. Öncelikle, cilt tipinizi ve cildinizin ihtiyacını öğrenmek için dermatolojik destek almanız gerekir. Daha sonra dermatolog önderliğinde ilgili bakımları uygulayabilir ve destek ürünlerden yardım alabilirsiniz.
Eksik Cilt Temizliği
Birçok insan kolay ve hızlı bir şekilde bakım rutinlerini tamamlamak için daha az bakım yapar. Zamanın hızlı akışında birçok olumsuz etkene maruz kalan cildiniz için yapılan bakımların eksik olması amacınıza ulaşmanızı engeller. Birçok insan cilt temizliğinde suyun yeterli olduğunu düşünerek, güne sadece yüzünü su ile yıkayarak başlar. Oysa, cildinizin pH dengesinin korunması için suyun sertliği son derece önemli bir etkendir.
Gece Bakımını İhmal Etmek
Güne başlarken birçok kozmetik ürünü ile cildini besleyen insanların çoğu, akşam için bakımın gerekli olmadığını düşünür. Gün boyu birçok kir, toz ve kimyasal ile buluşan cildin akşam olduğunda bazı bakımlara ihtiyacı vardır. Gece yapabileceğiniz en kolay ve etkin bakım cildi nemlendirmek olacaktır. Cildin yenilenmesi uyku esnasında olduğu için cildinize uygun bir ürünle temizleyip nemlendirme yaparak yaşlanmanın önüne geçmeniz mümkündür.
Yaz-Kış Bakımı
Birçok insan yıl boyunca kullandığı ürünlerin mevsimlere göre ayrılmaması gerektiğini düşünür. Cildiniz her mevsim farklı reaksiyonlar gösterdiği için, iklim ve hava koşullarına göre önlem almanız gerekir. Bu bağlamda cilt tipine göre uygun nemlendirme yapmak bakımın ilk adımı olabilir. Genelde karma cilt tipine sahip insanlar kışları kuru yazları ise yağlı bir eğilim gösterir. Cildin dengesini korumak için yaz ve kış aylarında farklı içeriğe sahip bakım ürünleri tercih edilmelidir.
Yanlış Cilt Bakım Ürünleri Kullanımı
Cilt bakımında yapılan en önemli yanlışlardan biri cildi tanımadan cilt bakım ürünleri kullanmaktır. Öncelikle cildi tanımak ve hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmek gerekir. Yağlı cildiniz varsa kuru ciltler için cilt bakım ürünlerini tercih etmek cildiniz açısından sağlıklı sonuçlar doğurmayacaktır.
Erdem Kozmetik cilt bakım ürünleri cildiniz için en doğru ve sağlıklı çözümleri içeriyor. Sağlıklı bir cilt elde etmek için Erdem Kozmetik ürünlerinden destek alabilirsiniz.
https://www.erdemkozmetik.com/
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum