30 Haziran Pazar günü yapılacak seçim öncesinde Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’a ve Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan’a yakın bir isim de adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları seçimi, 30 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Seçimden önce adaylar tek tek ortaya çıkmaya başladı. Özel okullarda öğretmenlik yapan Makbule Abay da CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. 


“ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ”
Makbule Abay, “Cumhuriyetimizin ve Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kadın haklarına Avrupa’da en önem veren liderdi. Bizler Atatürk’ün izinden hiç ayrılmadık, hiç ayrılmayacağız. Türkiye, kadınların emeğiyle çağdaş medeniyetler seviyesini geçecektir” dedi. 

Mısırlıoğlu'nun 15 Temmuz mesajı Mısırlıoğlu'nun 15 Temmuz mesajı


“BÜYÜK ONUR DUYUYORUM”
Abay, açıklamasına şöyle devam etti:
“Köklerini Kuvâ-yı Millîye’den alan Partimiz’de kadınların daha etkin olması için Cumhuriyet kadınları olarak var gücümüzle çalışacağız.  Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar şiarıyla yola çıkarak CHP Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığına talip olmaktan büyük onur duyuyorum. Desteğinizi bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

MAKBULE ABAY KİMDİR?
Makbule Abay Eğitimci, Öğretmen, Yönetici, Eğitim Koordinatörü görevlerinde bulundu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Önlisans Bölüm mezunudur. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Şura Çalışmaları, Eğitim Komisyonları, Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Tanılama Kongresi, Okul Aile Başkanlığında görevler  almıştır. Eğitimcilik döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu  Özel Öğretim  Programlarını başarı ile tamamlamıştır. Emeklilik sonrası, İzmir ve Ankara da Özel Kolejlerde Eğitimcilik görevini başarıyla yürütmüştür. Yardıma Muhtaç Özel Gereksinimi olan bireyler için uzun yıllar gönüllü olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Editör: Birinci Editör