Reklam

BÜYÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLARI YAKALANDI

BÜYÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLARI YAKALANDI

BÜYÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLARI YAKALANDI
27 Ocak 2020 - 16:15

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Merkez ilçesi Anıtkaya Köyünde 23.01.2020 tarihinde O.A. isimli şahsa ait (1) adet büyükbaş hayvanın çalındığı yönünde ihbar alınmıştır.

Afyonkarahisar il Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen operasyonda Anıtkaya Köyü ve civarında gerekli araştırmalar yapılarak bölgede bulunan güvenlik kameraları incelenmiş ve şüpheli olduğu değerlendirilen 34 KY … plakalı beyaz renkli araç tespit edilmiştir. Yapılan incelemeler neticesinde bahse konu aracın kiralık olduğu ve Afyonkarahisar Merkez de faaliyet gösteren araç kiralama firmasından kiralandığı tespit edilmiştir.

Araç kiralama şirketi ile yapılan görüşme sonucunda, bahse konu aracın Çobanlar nüfusuna kayıtlı B.Ö. isimli şüpheli şahıs tarafından kiralandığı tespit edilmiş ve şüpheli B.Ö. gözaltına alınmıştır. Şüphelinin (13) ayrı hırsızlık suçundan suç kaydının olduğu ve alınan ifadesinde 23.01.2020 tarihinde meydana gelen "Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı’nı İ.A. isimli şüpheli ile birlikte gerçekleştirdiklerini ve çaldıkları büyükbaş hayvanı Çobanlar ilçesinde ikamet eden R.İ. isimli şahsa sattıklarını itiraf etmiştir.

R.İ. isimi şahsın "Suç Eşyasını Satma, Satın Alma ve Kabul Etme” suçundan ifadesi alınarak serbest bırakılmış, diğer şüpheliler B.Ö. ve İ.A. gözaltına alınmış ve 24.01.2020 tarihinde mevcutlu olarak mahkemeye sevk edilmişlerdir.

 

Afyonkarahisar Valiliği

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Basri KARABACAK
  4 hafta önce
  2 gün sonra bırakırlar bizim ülkemizde adelet tecelli edene kadar çok can yakarlar
 • ADALET GELSİN ARTIK
  4 hafta önce
  Lütfen bu hırsızlara ceza verilsin artık. Her türlü pislik var bunlarda. Anıtkaya dan inek çalarlar kocaöz den trafo, hamidiye den sulama borusu, gebecelerden patpat, KENDİ KOMŞUSUNUN EŞYALARINI. Sayın valimin bu konuya el atması lazım. Herkes bıktı artık. Bunlarda çalışmak yok, ama hırsızlık, tehdit, adam yaralama, gasp bol. Hayır yaptıkları yüzünden ilçeninde adının KARALANMASINA neden oluyorlar.