Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, insan haklarının göstermelik cümlelerden ibaret kalmaması gerektiğini söyleyerek, "Türkiye'de insanlar düşüncelerini özgürce açıklayabilmeli" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, insan haklarının gerçek anlamda uygulanması gereken bir kavram olduğunu ifade etti.

HAK ARAYAN HAKKINI ALABİLMELİ

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada önemli mesajlar veren Milletvekili Köksal, "İnsan Hakları Günü dolayısıyla çeşitli açıklamalar yapılıyor. Ancak bu açıklamalar, ne yazık ki birkaç göstermelik cümleden ibaret kalıyor. Oysa insan hakları, gerçek anlamda uygulanması gereken bir kavramdır. Türkiye'de düşünce özgürlüğü anlamında büyük bir zorluk çekiliyor. AKP, kendini eleştirilemez konuma getirmek ve o konumda tutmak için görülen ve görülmeyen birçok baskı yapıyor. Yandaş sendikalar, müdürler, amirler bir tek hedef belirlemişler, AKP’ye ve dolayısıyla kendilerine muhalif kimseyi ekonomik ve siyasi olarak yaşatmamak. Böyle bir ortamda insan haklarından söz etmek gülünçtür. Türkiye'de insanların düşüncelerini özgürce açıklayabilmeleri gerekiyor. Hiç kimseye bizdensin, bizden değilsin diye muamele yapılmamalı, hak arayan hakkını alabilmeli." şeklinde konuştu.