Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Bolvadin İlçesi'nde esnaf, vatandaş ve çiftçilerle bir araya geldi. Köksal, "AKP'nin yanlış politikaları nedeniyle çiftçi, esnaf ve vatandaşlar perişan hale geldi" dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP Bolvadin İlçe Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte sosyal mesafe kurallarına titizlik göstererek, Bolvadin İlçesi ile ilçeye bağlı Dişli Beldesi, Kemerkaya ve Büyükkarabağ köylerinde esnaf, çiftçi ve vatandaşları ziyaret ederek sıkıntıları yerinde dinledi. TBMM'deki yoğun çalışma temposunun yanı sıra Afyonkarahisar'da da ilçe, belde ve köy ziyaretlerine ara vermeyen Milletvekili Köksal, kentin dört bir tarafında vatandaşlarla bir araya gelerek yerinde tespit ettiği sorunları ve talepleri Meclis gündemine taşıyor.  

SORUNLAR HER YERDE AYNI, ESNAF KİRASINI BİLE ÖDEYEMİYOR
İlk olarak Bolvadin İlçe merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Köksal, "Esnafımız, çiftçilerimiz, vatandaşlarımız zor durumdalar. Yönetilemeyen bir Türkiye var. Esnaf 1,5 yılı geçen pandemi sürecinde yapılan cüzi miktarda destekle hangi giderini karşılasın. Hemen hemen tüm esnaflarımız kiralarını ödeyemediklerini söylüyorlar. Esnaflar kredilerle işlerini döndürmeye çalıştıklarını ifade ediyorlar. Gün geçtikçe artan ekonomik buhranla artık vatandaşımız evine ekmek bile götüremez hale geldi. Türkiye’nin dört bir tarafından olduğu gibi Afyonkarahisar'da da nereye gitsek hep aynı sorun ve taleplerle karşı karşıyayız." dedi.

TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE'DE ÇİFTÇİLİK BİTİYOR...
Daha sonra Dişli Beldesi, Kemerkaya ve Büyükkarabağ köylerinde çiftçilerle bir araya gelen Milletvekili Köksal, "Tarıma gereken destek verilmiyor. Tüm bu olumsuzlukların üstüne bu yıl birde yağışların zamanında olmaması, yeterli olmaması yüzünden ciddi anlamda tarlalarda verim kaybı yaşandı. Tarlalara ekilen ürünler kurumuş durumda. Afyonkarahisar'ın dört bir tarafında tarlalardaki ürünler zayi olmuş durumda. Çiftçilerimiz Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan mazot desteklemesi, gübre desteklemesi bekliyorlar. Yaşanan bu durum köylerdeki gençlerimizin şehirlere göç etmesine neden oluyor. Tarım ülkesi Türkiye'de çiftçilik bitiyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçimizin, esnafımızın, vatandaşlarımızın sorularının çözümü noktasında durmadan çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.