Afyonkarahisar'ın en önemli projesi, Türkiye'de ilk defa yapılacak olan Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi için Afyonkarahisar heyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun başkanlık ettiği heyette Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş,AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol yer aldı.

Ziyarette Bakan Mustafa Varank'a Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi hakkında ayrıntılı sunum yapıldı. Bakan Varank, projenin çok önemli olduğunu vurgulayarak destek verdi. Böylece Afyonkarahisar'ın ufkunu açacak bu projede önemli bir adım atılmış oldu,.