Reklam

BENİM SİYASİ KİMLİĞİM YOK

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı afyonyerelbasin.com'a özel açıklamalarda bulundu.

BENİM SİYASİ KİMLİĞİM YOK

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı afyonyerelbasin.com'a özel açıklamalarda bulundu.

BENİM SİYASİ KİMLİĞİM YOK
21 Eylül 2019 - 10:19

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı afyonyerelbasin.com'a özel açıklamalarda bulundu.


Başkan Kumartaşlı ile yapılan röpörtaj'da;
Kumartaşlı; Asker'de yaralanınca gazi olarak emekli ettiler.Benim Vatana millete olan borcumun bitmediğini düşünerek bu dernek'de 10 yıldır hizmet ediyorum. Daha güzel hizmet edelim ve yaptırım gücümüz olsun diye Şehit ve Gazilerin adına il genel meclisinde bulunmak istedim.
 
ŞEHİT AİLELERİ İL GENEL MECLİSİNE GİRMEMİ İSTEDİ..
31 Mart Yerel Seçimleri için Şehit Aileri, Gazi ve Aileleri tarafından Afyonkarahisar Genelinde Bizleride temsil eden bir insan olsun diye, Seçimlerde Ak Parti'den İl Genel Meclisine Aday olmamı istediler. Altını çizerek söylüyorum ki, Şehit Aileleri Ak Parti'den İl Genel Meclisine Aday olmamı istediler.
Ak Parti İl Başkanlığı başta, Milletvekillerimize Şehit Aileleri ile birlikte gittik. Bize Sayın Vekillerimiz bizim gönüllüyeceğimiz başka insanlar var, seni aday olarak gösteremeyiz dediler. Bizlere tepki veren, bizi yanlış tanıyan insanlar, şunu bilemedi; Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaş'lı ve üyeleri asla siyasete kurban gidemez. Bizlerin siyasi görüşü asla olmaz, olamaz.

İYİ PARTİDEN İSTİFA ETTİM..
Ak Parti İl Genel Meclisinde şehit ve gazi ailelerinin temsil edilmesine Ak Parti tarafından onay verilmeyince, İYİ Parti tarafından, gitmediğimiz halde teklif geldi. Bugün İYİ Partiden teklif gelmeyip, MHP'den bile teklif gelseydi, il genel meclisi için gelen teklifi kabul ederdik, çünkü bizim siyasi bir kavgamız, siyasi bir kimliliğimiz yok, zaten seçimlerde İYİ Parti'den İl Genel Meclisine giremeyince İyi parti'den İstifa ettim.
 
İyi Partiden istifa etmemdeki gaye, biz partiyi amaç olarak değil, araç olarak görmüştük. Şu an kimse İsmail Kumartaşlı'ya şu partiye üye diyemez. Bizler Şehit ailelerini Gazilerimizi temsil ediyoruz. Bizim siyasetle işimiz olmaz. Bizler yaradılanı yaradandan ötürü severiz, ama insanların bize küsmesi bizleri çok derinden yaralıyor. Ak Parti bize küsüyor, küsmesi doğru değil, bize sahip çıkması ise en doğru karardır diye düşünüyorum.

VALİLİK USÜLSÜZLÜKTEN 1.295 TL CEZA KESTİ..
Bizlerle çok uğraştılar, Derneğimiz Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın talimatı ile soruşturma geçirdi. Ne yaptılar 2 sene boyunca evraklarımızı incelediler, yolsuzluk aradılar, bişey çıkartmak İsmail Kumartaş'lıya zarar vermek istediler. 2 Sene sonra hakkımızda yolsuzluk bulamayınca, Usülsüzlük buldular evrağı geç işlemişiz, bu yüzden derneğimize 1.295 lira para cezası kesildi. Bu cezayı Şehit Aileleri ödeyecekti. Buna karşı çıktım ve cezayı kendi cebimden ödedim. Tabiki kesilen cezayı hemen ödediğimiz için Valiliğin kesmiş olduğu cezada indirim oldu ve 900 tl olarak ödedim. Bizim Devletimize ve Kanunlarımıza karşı boynumuz kıldan ince usülde hata yapmış, evrağı geç işlemişiz, devletimiz bize teblih etti ve bu parayı ödedik.

 MEHMET ABİMDEN RANDEVU VERMESİNİ BEKLİYORUM..
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Başkanından öte bizim abimizdir. Ben biliyorum ki, 15 Temmuz gecesi zafer müzesinin önündeki merdivenlerde Mehmet Abim Salih Sel Başkanım ve Ben üçümüz vardık. Mehmet abimin bu tür terör örgütlerine ne derece tepi gösterdiğini ve karşı olduğunu biliyorum. Ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu sanıyorum, kendimi anlatabilmek ve hayırlı olsun diyebilmek için yönetimim ile beraber bana radevu vermesini bekliyorum.


HABER: AHMET UÇMAK ( ÖZEL HABER )

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • gereksizbaskan
  10 ay önce
  birisi bu adamın bana ne işe yaradığını söyleyebilir mi acaba çok merak ediyorum
 • Karahisarlı
  10 ay önce
  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi yeni bir yönetime gitmelidir zaten 8-9 aydır tartışılan bir dernek başkanı
 • misafir
  10 ay önce
  burdan tüm güzel insanlara selam olsun devamını biliyorsunuz bu zımbo devamında olan birisi işte
 • misaifr1
  10 ay önce
  basın kendine malzeme arıyor.. bırakın şu çapsızı. Vali'ye, Mehmet abine ağzından salyalar akıtarak saydıracaksın sonra utanmadan Mehmet abi den randevu bekliyorum diyeceksin.. Bak yine sinirlendim.. Mehmet abin öpsün seni emi..
 • İsmail Erenlerli
  10 ay önce
  Bu arada senii facebookta eleştirenleri engelliyormuşsun ismayil, bu neyin korkusu? Fikrinden emin olan, eleştiriden korkmaz!
 • Candan
  10 ay önce
  Sıktın artık valiye salla siyasilere salla vatandaşa salla ne utanmaz biri ciktin sen yapıştın bırakmıyorsun Git git git artık Türkçe anlamıyorsun ingilizce yazalım Go go go home
 • sg03820
  10 ay önce
  Bu gazi şehit ve gazileri şimdiden sonra temsil edemez yaptırılmamalıdırda vatan diye can verenlerin adlarını mevkilerini kullanmayın ayıp.
 • Ömer Faruk Cetin
  10 ay önce
  Bu haberi iki kere okudum üzüldüm.Severdim ismayil baskanı.Ama birgün derneğe gittim şehit yakını olarak burcu köksalla konuşmalarını duydum.Vay efendim kimliğimizde şu yazmıyo bu yazmıyo diye konuşuyordu daha neler neler.O günden sonra bidahada ayak basmadim.Burcu köksala bilgi veriyor oda gidip gazeteye açıklama yapıyor sanki pek şehit gazi dostuymus gibi.Simdi diyorki sehit yakınları gaziler bana siyasete gir dedi diyor.Ben şehit yakınıyım bu adama siyasete gir falan demedim.Secim zamanı şehit yakinlari ve gazilere şunu şunu saglayacam deseydi anlardık biseyler.Ama o ne dedi.Kazanirsam suriyelileri sürecem suriyelileri kovacam diye siyaset yaptı.Madem siyasi kimliğin yok niye elin suriyelisiynen afganlısıynan uğraşıyorsun işine baksana sen
 • Gökhan
  10 ay önce
  Komik olma Kumartaşlı, şehit ve gazi yakınlarını İl Genel Meclisinde temsil etmekten kastın nedir? Devletin şehit aileleri ile gazi ve gazi ailelerine yardımlarını, sosyal haklarını bizzat görüp müşahede eden sensin! Hangi gaye ile siyasette yer edinmek istedin? Bir eksiğiniz vardı da görülmedi mi, bu devlet bu millet sizlere gereken ilgiyi alakayı göstermiyor da mı siyasi şova giriştin. Seçim döneminde, bugün "küsmeyin bize" dediğin AK Parti'ye tam bir FETÖ ağzıyla giydirmiyor muydun? AK Parti ve il yöneticileri Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi'ne küs değildir, sadece sana TAVIRLIDIR. Bulunduğun mukaddes makamı derhal terk etme erdemi göster. O koltukta kaldığın her gün Afyon halkının öfkesini artırıyor.
 • İsmail Erenlerli
  10 ay önce
  İsmayil "herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın"...
 • Süleyman Kumru
  10 ay önce
  Önce Ak Parti rozeti taktı. Ve Ak Parti'li vekiller, belediye başkanları aracılığıyla açığa alındığı görevine tekrar dönmeyi sağladı. Ardından Ak Parti'den istifa edip iyi partiye geçti ve sokak sokak mahmut koçağ'a oy topladı. Fakat koçak kaybedince bu sefer iyi partiden istifa ediyor ve benim siyasi kimliğim yok diyor. Yav kardeş aradan 1 sene geçmedi, 5 sene geçmedi. Daha bir iki ay önce, oslo, habur megri megri söylemleri üzerinden Ak Parti'ye ve cumhurbaşkanına yardïrıyordun. Bizim gözümüzün önünde yaptın bunları ve şimdi hepsini inkar edip tekrar Ak Parti'ye yalvarıyorsun. İnsan biraz utanır be kardeşim
 • Afyon lu
  10 ay önce
  4 ayda 2 parti değiştirmiş adam hala kalkmış benim siyasi kimliğim yok diyor. Ve bu vatandaş şehit gazi derneği şube başkanlığı yapıyor ne günlere kaldık
 • Engin Yiğit
  10 ay önce
  Sözün kısası; bu vatandaş şehit ve gazilerimizi temsil eden bir derneğin başında bulunmamalıdır, bulunamaz. Siyaset uğruna kırk takla atanların, seçimlerde yenilgi alanların barınak alanı değildir bu dernek. Halk bu adamın kim olduğunu biliyor. Halen daha kendini savunuyor