Başkan Zeybek: Vatandaşın hakkını savunacağım!..

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Mısri Camii çevresinde yapılacak olan 1. etap kentsel dönüşüm projesi hakkında konuştu.

Başkan Zeybek: Vatandaşın hakkını savunacağım!..
02 Ocak 2021 - 11:38 - Güncelleme: 03 Ocak 2021 - 23:55

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Mısri Camii çevresinde yapılacak olan 1. etap kentsel dönüşüm projesi hakkında konuştu.

Başkan Mehmet Zeybek: Ben bu işte tamamen vatandaşın tarafındayım. Sizlerin hakkını sonuna kadar savunacağım, kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Bu çalışmalardaki asıl amacın olası bir depremden en az hasarla kurtulmak olduğunu bilmeliyiz. Bizim sizlerin yanında olduğumuzdan emin olun” dedi.

Başkan Zeybek, “Bu projenin hiçbir yerinde Belediye de, biz de yoktuk. Ama Belediye suçlu bulunuyor. Şunu biliniz ki, ben bu çalışmanın her safhasında vatandaşın yanında yer alacağım. Hata varsa düzeltilmesi konusunda da, değerlendirmede yanlışlık varsa yeniden değerlendirilmesi konusunda da ben vatandaşın yanındayım. Sizin savunuculuğunuzu ben yapacağım. Bundan emin olun” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek "Sizlerin arasından seçilecek 10-15 kişilik heyetle bu konuyu konuşacağız. Muhtarlarımızın belirleyip bize sunacağı isimlerden bir heyet oluşturacağız. Biz vatandaşımızın yanındayız. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz, istişare ile sorunları çözeceğiz” dedi.
 


YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • afyonlu
  4 ay önce
  ya şöyle yorumlara baktım da herkes bir şey söylemiş benim orda bir şeyim yok bir afyonlu olarak şunu söylemek isterim kusura bakmayın da oraya dönüşüm girmeseydi sizin oranın değeri bir hiç şahsen bana bedavaya satsan alıp oturmam o yüzden fırsat ayağınıza gelmiş yok az verdi yok çok verdi fazlasını alabilmek için birilerini suçlama yerine başkana tşk etmelisiniz benim orada yerim olsa başkanı teşekkürlere boğarım kızdım vala ya
 • İşte
  4 ay önce
  Ne güzel 10-15 kişilik yandaş vatandaşla olayı götürecek.işi öğrenmiş bu ?
 • vatandaş
  4 ay önce
  Zenginler böyle acımasızdır bunlarla geçde olsa yüzleştiniz geçmiş olsun.
 • Buse akman
  4 ay önce
  Asla inanmıyorum. Siz bizim tarafımızda olsaydınız orda hakkını savunmaya çalışan insanları susturmazdınız. Komik teklifi bize kabul ettirmeye çalışmazdınız. Toprağımızın değerinin farkındayız. Sonuna kadar hakkımızı istiyoruz
 • Ahmet Can
  4 ay önce
  Yorum begenilerinden trollerin yazdığı belli. Bizim partimiz yok belediye sizin olsun 50 sene yönetin Biz malimızın derdindeyiz... Halkı savunacak baskansa önce halkı konusturacakti orda insanların susturdular dışarı kovdular vatandaşta yarısı ayağa kalkınca geri vites yaptılar. Başkan halkın yanindaysa 400 rakamını duyunca müdür sen ne diyorsun 400 e köyde yer yok deseydi bizde başkana derdik yanımızda ama nerdeeee Vatandaş gerçeği gördü.
 • Yiğit Topçu
  4 ay önce
  Burada mal sahiplerinin hakları gasp edilmekte m2 fiyatları ön taraflar 1500 TL arka taraflar 400-500 TL bu arkada durmak değil insanın yüzüne gülüp arkadan ....... yapmaktır. Park Afyon taraflarında 11 kat binalar yükselecek yakın zamanda kimlerin binası olduğu incelensin. Burada gariban halkı resmen kovacaklar oradan çünkü 700-800 binlik daireyi kime satacaklar. Alan adam aynı kapıdan o garibanla işler mi? Bu gün o rakamlara salardan çayırbağdan bırak arsayı tarla bile vermiyorlar ! Şehrin göbeği o rakam öylemi :) şu kentsel dönüşümü bi ambaryolundaki dökülen en ufak sarsıntıda yıkılacak olan binalardan başlatsanıza hadi ambar yolu ya m2 2000-2500 olsun :) milletin aklıyla alay etmeyin
 • ibrahim çelik
  4 ay önce
  tüm kentsel önüşümlerde ilk başta böyle sıkıntılar, itirazlar olacaktır. o bölgeelr o şekilde kalacak değildir, şehrin gelişimi için kentsel dönüşüm mutlaka yapılmalıdır. o bölgede halkı tahrikk etmek isteyenler mutlaka olacaktır. buna dikkat edilmeli, halk tahriklere ve galeyana gelmemeli, mehmet zeybek gibi halkı düşünen insanlarla diyalogu kesmemelidir. aşağıda yorum yapan şahıs da halkı tahrik etmek istemektedir. bu sorunlar çözülür kimse merak etmesin, bir orata yol buluunur ve anlaşma sağlanır. ama kenttsel dönüşüm mutlaka yapılmaldıır.
 • Mehmet yeşil
  4 ay önce
  Aşağıda yorum yapan şahıs diye bahsettiğiniz kişi, Mehmet Zeybek e oy vermiş birisidir. Bu konuda samimiyetine inanmadığım için partizanlık ve yalakalık yapmıyorum. Projenin detayları hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bizzat toplantıya katıldım. Teklif edilen rakamları duydum. Dalga geçer gibi. Sanırım orada eviniz yok. Zira teklif edilen rakamları duysanız sizde aynı tepkiyi gösterirsiniz.
 • erdem demirci
  4 ay önce
  ZEYBEK NE DERSE ODUR. HALKIN İSTEMEDİĞİ BİR ŞEYİN YAPILMASINA İZİN VERMEZ. PARTİCİLER VE BU OLAYDAN MENFAAT SAĞLAMAK İSTEYENLER UZAK OLSUUN. ZEYBEK HALKI MAĞDUR ETMEYECEKTİR. SİYASİ YORUM YAPIP HALKI GALEYANA GETİRRMEK İSTEYENLER VAR. ZEYBEKE GÜVENİYORUZ.
 • ahmet özdemir
  4 ay önce
  ben başkan zeybekin buu konuda samimi olduğuna inanıyorum. zeybek halkın içindendir ve halkın adamıdır. kesinlikle mısri mahallesi halkının mağdur edilmesine izin vermeyecektir. bu konunun siyasetin içine çekilmesi doğru değil, siyasiler ve particiler lütfen uzak olsun. başkan zeybek bu konuda orta yolu bulacaktır.
 • Mehmet yeşil
  4 ay önce
  Kendisi müteahhit değil miydi sayın belediye başkanımızın. Müteahhit adam memleketin toprağının neresinin kaç para edeceğini herkesten daha iyi bilir. Hâl böyle iken, kentsel dönüşüm toplantısinda "fiyatlarda hata yapmış olabiliriz yeniden gözden geçirelim" diyen bir belediye başkanının samimiyetine şahsen inanmiyorum. Yanımızda değil olsa olsa tekme atıp bizleri bu topraklardan çıkartma adına arkamızda olur. Niyetler kentsel dönüşümde belli oldu. Değer biçilen rakamların üzerine çok çok daha fazlasını katmadan ev sahibi olamıyor isek bu proje kentsel dönüşüm olamaz. Olsa olsa RANTSAL dönüşüm olur. 17 hektarlık alanın ilk 6.7 hektarlık alanı ilk etap diye geçiyor ve gedas firması ilk etapta direk burayı yapmak istiyor. Güya, buraları yapıp beğeniye sunacaklar. Ben sıradan bir vatandaş olarak niyetlerini anladım. Adamlar kaymaklı yeri yapıp kenara cekilecekler. Belediye başkanımız da hala bizim yanımızda olacagini iddia ediyor. Yersen....