Spor şehri Afyonkarahisar, milli takımları ağırlamaya devam ediyor. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan Ampute Milli Takımmız, kamp adresi olarak yine Afyonkarahisar'ı tercih etti. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Eylül ayında Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için Kocatepe Spor Kompleksinde kampa giren Milli Takımı ziyaret etti.
 

TAKIMLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Ampute Milli Takımı Afyon'da ağırlamaktan büyük onur duyduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bayrağımızı gökyüzünde dalgalandıran gazilerimize her türlü imkânı sunmaya hazır olduklarını söyledi. Afyon'u tercih eden Ampute Futbol Takımı idareci ve yöneticilerine teşekkür eden Başkan Zeybek, sporcularla yakından ilgilendi.

“İKİ ANTRENMAN SAHASI DAHA YAPACAĞIZ”

Afyonkarahisar’ın kamp yapan takımlar için iklim açısından son derece ideal bir kent olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Geçtiğimiz yıl, 80’e yakın takım Afyonkarahisar’da kampa girdi. Bize standartlara uygun iki tane daha antrenman sahası yapılırsa Süper Lig takımlarının da şehrimizi tercih edebileceği söylendi. Onlarında ihalesini yaptık. Şehrimize iki antrenman sahası da kazandıracağız. Bu vesileyle Ampute Milli Takımımızı Afyonkarahisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu ifade ediyor, tüm sporseverleri şehrimize bekliyoruz” dedi.

“YORGUNLUK HİSSETMİYORUZ”

Ampute Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak ise misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Saha ve iklim şartlarının Milli Takım açısından büyük önem taşıdığını söyleyen Teknik Direktör Osman Çakmak, sporcuların zeminden dolayı antrenmanlar sonrası yorgunluk hissetmediğini söyledi.

“İKLİM VE SAHA ŞARTLARI MÜKEMMEL”

Türkiye’nin birçok şehrinde kamp yapma fırsatı bulmalarına rağmen iklim, saha koşulları ve konum açısından Afyonkarahisar’da şartların son derece güzel olduğunu kaydeden Teknik Direktör Osman Çakmak, “Türkiye’nin her tarafında kamp yaptık, ilk kez Sayın Başkan sayesinde Afyonkarahisar’da kamp yapıyoruz, bizim için koordinasyon çok önemli. Çocuklar sahanın zemininden dolayı yorgunluk bile hissetmiyor. Profesyonel takımlara da seslenmek istiyorum. Ampute’nin faaliyetlerini bundan sonra burada yapacağız. Başkanımızın sayesinde Türk futbolunda devrim açılacağını düşünüyorum, ikinci bir Altınordu Başkanımız sayesinde yükseliyor. Tüm bu çalışmalarımızı Avrupa Şampiyonası ile taçlandırıp, kupayı önce Sayın Cumhurbaşkanımıza, sonra da size getireceğiz” dedi.