Reklam

BAŞKAN ZEYBEK, AFRAY'DA SON DURUMU ANLATTI

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AFRAY Projesinde son durumu anlattı.

BAŞKAN ZEYBEK, AFRAY'DA SON DURUMU ANLATTI
14 Ekim 2020 - 10:31 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 13:48
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AFRAY Projesinde son durumu anlattı.Başkan Zeybek, “Biz seçim öncesi Devlet Demir Yolları ile bir mutabakata varmıştık. Şehrimiz bir üniversite şehri. Öğrenciler Erenler’e kayınca şehir merkezindeki esnafımız bu durumdan memnun değil. Biz de öğrenciyi tekrar merkeze nasıl taşıyabileceğimizi düşündük. DDY ile bu konuda görüştük ve AFRAY projesi ortaya çıktı. DDY hattı döşeyecek, biz de istasyonları yapacağız. Proje ihalesi yapıldı. Bir ay önce proje ihalesini alan firma bize bir sunum yaptı. Park Afyon AVM’den kalkıp Ali Çetinkaya Garı, Karşıyaka Mahallesi, Şahitler Kayası ve üniversitenin arkasından Çayırbağ’a kadar ulaştıralım dediler. Ben de Çayırbağ’a geçmesin dedim. Şimdi kendi beldesine hat döşettiriyor demesinler istedim. Üniversiteye kadar bu hat gitsin dedim. İhsaniye-Eskişehir demiryolu hattına paralel ikinci bir hat döşenecek ve üniversitenin arkasındaki istasyonda son bulacaktı. Ben bunun kullanılmayacağını yetkililere ifade ettim. Çünkü kimse orada inip de üniversiteye kadar yürümek istemez. Yetkililerle görüşmeler neticesinde bu hattı yurtlar bölgesinin bulunduğu yere bir makas koyarak Rektörlüğün önüne çıkardık. Şu an kampüste minibüs durağının olduğu yere bir istasyon yapıp, üniversitenin sonuna kadar hattı sürdüreceğiz. Erenler’de kampüste okuyan tüm öğrencilerin rahatça kullanabilecekleri bir hat planladık. Banliyö hattı bir makasla hızlı tren hattına bağlanacak” diye konuştu.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • atıf yılmaz
  6 ay önce
  merkez kazana kazana doymamısmı bırazda erenler kazansın akıdeş hatta üniversite gazlıgöle yaylabağına sağlık turizmi ile alakalı bölümler yapsınkı gazlıgölde yaylabağıda oradaki 36 pare köyde kazansın merkez sankı kazandıklarını afyona yatırım olarak geri kazandırıyorda merkezı dusunur oldunuz.
 • afyonlular
  6 ay önce
  erenlerdeki kafeleri kapat, merkezdekileri aç ,bak bakalım erenlerde öğrenci kalıyormu merkez öğrenciden patlar patlar
 • namık yılmaz
  6 ay önce
  erenler olmuş verenler her türlü pislik orada aman gelmesın ögrenci falan merkez şuan huzura kavbuştu
 • Ege
  6 ay önce
  Zamanında üniversite kapatılsın diye imza toplayan afyon halkı, şimdi öğrenci erenlere gitti diye esnaf memnun değil ha? Hahahaha. Tabii ki gider. esnaf güleryüzlü olur selam veriyorsun küfür etmiş gibi yüzüne bakanlardan kaçmış işte öğrenci.
 • vatandaş
  6 ay önce
  Geleneksel çarşıyı bitiren Akpli esķi başkanlara sormanız gereken soruyu Zeybek başkana sormak tuhaf degilmi.Erenleri rant semti yapanlar herhalde huzurludur.
 • Ali Akif
  6 ay önce
  Anca olacak, bitecek dersiniz zaten. Seçimden önce 2019 sonunda Erenler hattı bitecek diye vaatte bulunmuştun sayın başkan. Seçimlerden 500 gün geçti Afyon’a daha bir çivi çakmadın.
 • Ottoman
  6 ay önce
  iyi de başkanım bunun çarşıdaki esnafa ne faydası olacak ki ? öğrencileri topladılar erenlere çarşıdaki esnaf bitti. şimdi yapılacak dediğiniz güzergah sadece avm için çalışacak çarşıdaki esnafa yine bi faydası olmayacak bunun. ambaryolunda, mecidiyede, kurtuluş caddesinde de esnaf var sadece avmde değil bunları da düşünmeniz lazım!