Reklam

Başkan Mehmet Zeybek'ten AFRAY hakkında önemli açıklamalar!..

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'ten, Belediye Meclisi toplantısında AFRAY hakkında önemli açıklamalar...

Başkan Mehmet Zeybek'ten AFRAY hakkında önemli açıklamalar!..
03 Nisan 2021 - 22:04 - Güncelleme: 04 Nisan 2021 - 18:41

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'ten, Belediye Meclisi toplantısında AFRAY hakkında önemli açıklamalar...

AFRAY ile ilgili olarak bakanlık nezdin de en son yapılan görüşmeyi de aktaran Zeybek Başkan, 2021 yılı için yüz milyon liralık bir ödenek ayrılmasını talep ettiklerini söyledi.  Bu talep üzerine Ulaştırma Bakanı’nın ifadelerini de aktaran Baykan Zeybek, “Sayın Bakan’ın söylediği “hızlı tren hattının ihalesini yaptık. Bu projede AFRAY’la entegredir. İnşallah bunu da biz gerçekleştireceğiz.” sözünü verdiğini” kaydetti. 

AFRAY projesinin red edilmesi gibi bir durumun asla söz konusu olmadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Bizim hedefimiz üniversite ile merkezi ilk etapta birleştirmekti. Korel Otel’in karşısında 267 bin metrekarelik alana Hızlı Tren istasyonu yapılacak. Hızlı Tren istasyonuna gelen vatandaşlarımız AFRAY hattına binerek DDY Ali Çetinkaya Gar istasyonuna gelecek. Bizde buraya gelenleri merkeze ücretsiz olarak taşıyacağımız kataner sistemi üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projedeki amacımız üniversite ile şehir merkezini birleştirmek” dedi.


YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • afyonlu
  3 ay önce
  afyon içi nostaljik tramvay noldu ,teleferik ne alemde, sivil havalimanı yapılıyordu , yahu en kötü hıdırlık ya bi temizleyin birşeyler yapın hep aynı tuvalete giriyorsun her yer pislik içinde ya afyon bunu hak etmiyor valla diğer illere imreniyorum ya hele kütahya hafta sonu giderim sevgi yolunda gezmek için eskişehir yine öyle uşak yine öyle ama afyon ilk önce belediyede sosyal faaliyet olacak ki afyon sosyal alana alışsın yoksa aynı geldik aynı gidecez bu kesin yeşil yol bi tarafiğe kapatamadınız ya veya ne bilim anbar yolu veya uzun çarşı ,taşhan yaptınız allah aşkına etrafına yola bi bak ya
 • afyonlular
  3 ay önce
  ACİLEN AFYONA SİVİL HAVALİMANI LAZIM ACİLEN
 • Yalçın
  3 ay önce
  Başkan sen süreni doldur bırak afyonumun yakasını herşeyin falso ısınamadı bu millet sana
 • tekin çetin
  3 ay önce
  bu hızlı tren neden koral otelinin karşışına yapılıyor yaklaşık 15 km merkeze uzakta belediye derki ücretsiz taşıyacağız.MALİYETİNİ KİM KARŞILAYACAK. ZAFER HAVALİMANI OTOYOL VE KÖPRÜLER GİBİ DEVLET CEBİNDEN BİR KURUŞ PARA HARCAMIYACAK GİBİ BİR YILDIR KUŞLARDAN BAŞKA ZAFER HAVALİMANİNA İNEN KALKAN YOK ALİ ÇETİNKAYA GARI VARKEN AFYON MERKEZ HAVALİMANI VARKEN. YOK SAYMAK SAYMAZLIKMI.?