Reklam

Aynı aileden 4 kişi 28 gün içinde hayatını kaybetti

Virüs can almaya devam ediyor... Aynı aileden 4 kişi 28 gün içinde hayatını kaybetti

Aynı aileden 4 kişi 28 gün içinde hayatını kaybetti
09 Aralık 2020 - 12:45
Virüs can almaya devam ediyor... Aynı aileden 4 kişi 28 gün içinde hayatını kaybetti


Küresel salgın koronavirüs nedeniyle hayatlar sönmeye devam ediyor. Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Memiş ailesinden 4 kişi 28 gün içinde salgına teslim olarak hayatını kaybetti.

Kasım ayının ortasında İshakpaşa Camii imam hatibi Mehmet Nuri Memiş babası Musa Memiş hayatını kaybetti. Emekli imamın namazını kendisi gibi imam olan oğlu gözyaşları arasında kıldırarak toprağa verdi. Acılar taze olan aile aynı gün içerisinde 3 yakınlarını peş peşe kaybetti.


Hastanede tedavi gören Cafer Memiş ve amcasının oğlu Yaşar Memiş, bir saat arayla aynı gün içerisinde virüse yenik düştüler. Bu acı haberle yıkılan Memiş ailesi her iki yakınlarını toprağa verdikleri gün Bursa'da koronavirüse yakalanıp tedavi gören damatları Abdurrahman Eren'in de hayatını kaybettiği acı haberle gözyaşlarına boğuldular.


Amca ve yeğen Mahmudiye Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından göz yaşları arasında yan yana toprağa verildi.


HERKESİN DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR

28 gün içerisinde 2 dayısını, bir de dayısının oğlunu kaybettiklerini söyleyen Cavit Yakşi, vatandaşlara seslenerek herkesi uyardı. Yakşi konuşmasınında şunları söyledi:


"Bir ay dolmadan 3 canımızı kaybettik, şakası yok, herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Önce büyük dayımızı kaybettik ve ardından küçük dayım ile en büyük dayımın oğlunu aynı saat içerisinde kaybettik. Kul hakkı, vebal, mutlaka farklı düşünenler vardır, ama giden geri gelmiyor sevdiklerimizin acısına katlanmak gerçekten zor. O yüzden herkesin öncelikle büyüklerine çok dikkat etmesi gerekiyor. Allah rahmet eylesin, çok zor ve bu acının tarifi yok" diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum