Belediye'den apartman yöneticilerine asansör bakımı uyarısı!..

Afyonkarahisar Belediyesi, bakımı yapılmayan asansörlerde meydana gelebilecek kazalarla ilgili bina yöneticilerine uyarılarda bulundu.

Belediye'den apartman yöneticilerine asansör bakımı uyarısı!..
27 Ocak 2021 - 14:30

Afyonkarahisar Belediyesi, bakımı yapılmayan asansörlerde meydana gelebilecek kazalarla ilgili bina yöneticilerine uyarılarda bulundu.

Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince Asansörlerin yıllık kontrollerinin yaptırılmasıyla ilgili olarak, Belediyemiz ileSanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş A Tipi Muayene kuruluşu olan Kent Grup Asansör Kontrol Muayene Belgelendirme Ltd. Şti. arasında görevlendirme sözleşmesi protokolü 01.01.2021 tahinden itibaren geçerli olmak üzere imzalanmıştır. Firma, Belediyemiz sınırları içerisinde yetkili firma olarak görevine başlamıştır.

        Asansörlerinin güvenli bir şekilde kullanımını sağlamak amacıyla düzenli olarak bakımını, periyodik kontrolünü ve onarımını yaptırmaktan sorumlu olan bina yöneticilerimizin asansörlerinin her yıl periyodik kontrollerini yaptırmaları; ilgili yönetmelikler gereği yasal zorunlulukları olup, bakımcı ve montaj firmalarının  görevlerini tam olarak yerine getirip getirmediğinin kontrolünü sağlamak ve binalarında bulunan asansörlerin kullanıcılarının can ve mal güvenliklerini sağlanması hususunda önem arz etmektedir.

            Bina Yöneticilerince yıllık periyodik kontrolleri yaptırılmayan asansörler, Asansörİşletme ve Bakım Yönetmeliği ile Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince Belediyemiz tarafından mühürlenmek suretiyle devre dışı bırakılacaktır. Asansör periyodik bakımları vatandaşlarımızın sağlıklı koşullarda asansör kullanmaları için gerekmekte olup Belediyemiz tarafından özenle hassasiyet gösterilmektedir.

Firma irtibat bilgileri:

Kent Grup Asansör Kontrol Muayene Belgelendirme Ltd. Şti

Karaman Mh. MineCad. Mine Apt. No:1/12MerkezAFYONKARAHİSAR

İletişim: 0552 870 70 36

e-mail   : [email protected]


YORUMLAR

  • 0 Yorum