İYİ Parti’den Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Alper Yağcı, resmi başvurusunu yaptı ve cesurlar hareketinin İyi belediyecilik anlayışı ile tanışan belediyelerden birisi olacağını ve Zaferin Başkentinde zaferin kendilerinin olacağını söyledi.

Parti binasına kalabalık bir partili kitlesiyle gelen Alper Yağcı, tezahüratlarla karşılandı.

İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Merkez İlçe başkanı İzzet Köken ve parti yönetiminin eşlik ettiği Alper Yağcı, evraklarını teslim ettikten sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Küçük yaşlardan bu yana siyasetin içinde olduğunu söyleyen Alper Yağcı, siyasetin içinde yoğrulmuş biri olarak Afyonkarahisar’ı İYİ belediyecilikte tanıştıracaklarını söyledi.

HİZMETİN DERDİNDE, VATANDAŞIN EMRİNDEYİM

Kendisine destek verenlere teşekkür eden Alper Yağcı açıklamasında şunları söyledi.

Uzun zamandır siyasetin içinde, hizmetin derdinde, vatandaşın emrindeyim. Gençlik yaşlarımdan itibaren yıllarımı bu şehre vakfettim. Cesur insanların yuvası İYİ Partimizde kurucu il disiplin kurulu üyeliğimden bu yana çok görevler aldım.

Genel Başkanımız sayın Meral Akşener'in tensipleriyle 3. Dönem Genel İdare Kurulu üyeliği ve Genel merkez mahalli idareler başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 4,5 yıldır da partimizin İl Genel Meclisi üyesiyim. Bana böyle önemli sorumluluklar verilmesinin sebebi arkamda sapasağlam duran siz değerli vatandaşlarımız ve tertemiz öz geçmişimdir. Bir yandan siyasette ve halkımıza hizmette yol alırken, bir yandan da bu işin mektebini okudum. Yıllar boyunca belediyeciliği, yerel yöneticiliği öğrendim. Önce mahalli idareler bölümünü bitirdim daha sonra Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisansımı tamamladım. Hamdım, piştim çok şükür. Bugün karşınızda gururla söylüyorum ki, ben hem alaylı, hem mektepliyim. Ben liyakatliyim. Ben bu şehre sevdalıyım. Ben bu partinin öz evladıyım. Partimize ve ideallerimize yürekten bağlıyım”dedi.

ŞEHRİMİZE HİZMETTEN ONUR DUYACAĞIM

Vatandaşlara seslenen Alper Yağcı; “Türk tarihinin dönüm noktası, kahramanların, şehitlerin yatağı, bir çok imparatorlukların kadim kenti olan Afyonkarahisar'ımıza hizmet etmekten onur duyacağım. Biz bu şehrin tanıtımını profesyonelce yaparak, şehrin gastronomi ve termal turizm potansiyelinin yanına tarih turizmini de ekleyeceğiz. Ortaya koyacağımız somut projeler ile şehrimize yüzbinlerce turist çekeceğiz ve şehrin ekonomisine büyük katkı sunacağız. Her zaman esnafımızın yanında olacağız”

İnsan odaklı hizmet sunacağız

Afyonkarahisarlılar hafta sonu nereye gidiyor? Boş vaktini nasıl değerlendiriyor? Belediyenin tiyatrosuna yeterince önem veriliyor mu? Bu şehrin insanları en son ne zaman gerçek bir halk konseri gördüler? Afyon basketbolu seviyor dedik, salonları tıklım tıklım doldurduk, şehre yakışır bir imaj gelmişti ki onu da kaybettik. Voleybol takımımıza ne oldu? Biz bu şehre yakışan bir imaj getireceğiz. Belediyeye borç yükünden başka getirisi olmayan, içi boş projeler yerine, şehrin insanına yakışır bir hayat sunacağız. Gençlerimize tiyatrosu ile, sanatı ile, sporu ile yaşamaktan keyif alacakları bir şehir inşaa edeceğiz”dedi.

 Söz unutan değil, söz tutan olacağız

İlimizin en büyük sorunlarından birinin ulaşım sorunu olduğunu söyleyen Alper Yağcı; “Birileri gibi trafik sorununu çözeceğim diyip verdikleri sözü unutanlardan olmayacağız. Bu meseleyi ehliyetimizle biz çözeceğiz. Her sabah öğrencilerimizin dondurucu soğukta beklediği görüntüler içimizi acıtıyor. Vatandaş işine geç kalıyor. Öğrenci dersine geç kalıyor. Bu işi siz beceremiyorsunuz ama biz çözeriz. Biz ulaşım esnafıyla da vatandaşla da kafa kafaya verip bu işi paydaşlarıyla çözeriz. Çünkü biliyoruz ki belediyenin en büyük sorunu halktan kopuk, iştişareden uzak ben yaptım oldu mantığı ile şehri yönetmeye çalışmasıdır.”dedi.

Zafer iyilerin olacak

Cesurlar hareketinin İYİ belediyecilik anlayışı ile tanışan belediyelerinden birisinin de Afyonkarahisar Belediyesi olacağını ve buna yürekten inandığını söyleyen Alper Yağcı; “Sizlerin desteği ile Zaferin Başkentinde Zafer Bizim Olacak... Bu duygu ve düşünceler ile İYİ Partimizden Afyonkarahisar Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu belirtir, şahsıma, partimize ve Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım”dedi.