Reklam

AKÜ HAKKINDA FLAŞ İDDİALAR!.. NELER OLMUŞ NELER!..

Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol’dan Afyon Kocatepe Üniversitesi hakkında flaş iddialar... 

AKÜ HAKKINDA FLAŞ İDDİALAR!.. NELER OLMUŞ NELER!..
25 Ekim 2020 - 18:04 - Güncelleme: 25 Ekim 2020 - 18:18
Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol’dan Afyon Kocatepe Üniversitesi hakkında flaş iddialar... 
 

İşte Şenol'un açıklaması:

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yönetimi Nisan 2019 da  göreve başlamıştır ve yapılan bazı usulsüz ve hülle yönetici atamalarından bazılarını daha net göz önüne koyalım ki Milletimiz gerçekleri net görebilsin. Gelin eş dost, ahbap çavuş ilişkisiyle değil de Liyakat, Feraset, Sadakat ilkelerinize ve bilimsel kriterlere göre yapıldığı iddia edilen atama ve yükseltmelerden sadece birkaçına birlikte bakalım… 

İDDİA 1:1- 23.01.2015 tarihinde sizin de bulunduğunuz bir cemiyetin Olağan Genel Kurul toplantısında Müşavere heyetine seçilen,17.01.2017 tarihinde yine aynı cemiyetin 6.olağan genel kurulunda yönetim kuruluna seçilen, Milli Eğitimde sınıf öğretmenini iken, mülakat marifetiyle Şube Müdürü yapılan ki bu konu hala 6 yıldır meşhur 1709 şube müdürlüğü tartışması ülkede gündemdir. Yani liyakati tartışmalı birisini Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı olarak nasıl atadınız? Bunu hangi LİYAKAT kriterine uygun buldunuz? Bu atamayla mevcut Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanını bir başka Daire Başkanlığına liyakatsiz bir şekilde atama yaptınız.28 yıllık geçmişiyle köklü bir üniversite olan AKÜ’ye hizmet eden 485 idari personel arasında liyakatli hiç kimse yok muydu? Bu işin ehli olan ve o görevleri hak eden çalışanların yükselmelerine hangi vicdanla engel oldunuz?

 

MALİYE’DE MEMUR OLANI YÜKSEKOKUL ŞUBE MÜDÜRÜ 

2- Yine 23.01.2015 tarihinde sizinde bulunduğunuz  bir cemiyetin Olağan Genel Kurul toplantısında Denetim Kurulu üyeliğine seçilen, 17.01.2017 tarihinde yine aynı cemiyetin 6. Olağan Genel Kurulunda yönetim kuruluna seçilen,  Maliye’de memur olarak çalışanı, Üniversitemize Dinar MYO Yüksekokul Sekreteri olarak atayıp hülle yöntemiyle Şube Müdürlüğüne atadınız. Atadığınız Şube Müdürü kadrosunu bekleyenler arasında Şef ve Memur unvanlarında bulunan lisans mezunu, hatta Doktora Öğrenciliğini tamamlamaya yakın, adeta o işin kitabını yazacak kişi ve kişiler varken hangi LİYAKATile bu kişiyi atadınız? Bu kişinin de Daire Başkanı olarak atadığınız kişi gibi aynı cemiyetten olması dışında hangi liyakati var? Ağzınızdan düşürmediğiniz EVRENSEL DEĞERLERLE YÖNETİYORUZ  cümlesi ne anlama geliyor?

MALUM SENDİKAYA SUS PAYI OLARAK NE VERDİNİZ?

3- Bu atamalar yapılırken malum sendikanın Afyon Kocatepe Üniversitesindeki yöneticilerine, temsilcilerine Genel Sekreter Yardımcılığı ve Fakülte Sekreterliği sus payı olarak mı verildi.? Eyyy kendine  Yetkiliyim diyen Sendika Yöneticileri;  Üyeleriniz ve çalışanların hakkını savunmak varken o makamları almak için mi sessiz kaldınız.!

REKTÖR YARDIMCISININ OĞLUNU ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ OLARAK ATADILAR

4- Yönetime geldikten sonra Rektör Yardımcısı olarak atadığınız kişinin oğluna 2019-2020,2020-2021 yılları için YÖK’ün öğrenci kontenjanı vermediği bölüme, değerlendirme kriterleri puanlarıyla 3. Olduğu halde ilk iki kişinin hakkını gasp ederek, mülakat puanı ile öne çıkartılarak Araştırma Görevlisi olarak atamanız hangi liyakate, hangi ferasete, hangi sadakate uyuyor? BU OLAYIN GÖREVİ BİRAKMAK ZORUNDA KALAN PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN EŞİNİN ATAMASINDAN FARKI VAR MIDIR? Şimdi Üniversite yönetiminizde bu işin müsebbibi olan Personel işlerinden sorumlu olan Rektör Yardımcınız ve ataması yapılanın babası olan Rektör yardımcılarınızın istifalarını isteyecek misiniz?

 

KAMUOYU SORUYOR!..

KİM BU REKTÖR YARDIMCISI?..

 

ŞOFÖR KADROSUNDAN DAİRE BAŞKANLIĞINA

5- Üniversitenin halen kanayan yaraları olan sizin de yıllarca üst yönetimde bulunduğunuz dönemde şoför kadrosundaki kişinin Daire Başkanı olarak atandığı dönemde içinde bulunduğunuz yönetime uyarıda bulundunuz mu, yoksa o vebale ortak olmayı mı seçtiniz?

MÜDÜRÜN DAMADINI ÖĞRETİM ÜYESİ YAPTINIZ

6- Yine sizin Rektör Yardımcısı olarak görev yaptığınız dönemde şu an bir Yüksekokul Müdürü olan kişinin damadının, Lisansı; Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Turizm Rehberliği Bölümü, Yüksek lisansı ve Doktorası; Kimyadır.Kimya Bölümünde 5 yıldır Dr. Öğr. Üyesi kadrosu bekleyenler olmasına rağmen YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜNÜN DAMADININ AÇIKTAN DR. ÖĞR. ÜYESİ OLARAK ATANMASI SİZİN NEREYE SADAKATİNİZDİR? Aynı şahsın daha birkaç ay önce Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü DOÇENT  kadrosuna atandığı doğru mudur? 

KAÇ ŞUBE MÜDÜRÜ ATADINIZ

7- Göreve başladığınız günden bu yana Görevde Yükselme Sınavı ve Mülakata tabii olduğu halde; HÜLLE yöntemi ile kaç Şube Müdürü ataması yaptınız ? Şu an görevde bulunan şube müdürlerinin ve Fakülte / Yüksekokul / Enstitü sekreterlerinin sendikal oranları kaçtır? 

AKÜ NEDEN YOKTU

8- 2019 yılında Yök’ün duyurusunu yaptığı “Yükseköğretim Kurumlarında Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği” Merkezi sınav başvurusuna katılan 60 üniversite içinde AKÜ neden yoktu ? Keyfi atamalar  yapmak için mi ? sorusu aklımıza gelmektedir.

BU DURUM AKÜ İÇİN BİR BAŞARI MI?

9- 2019 Yılında Yükseköğretim kurumlarında akademik ve idari memnuniyet anketleri yayımlandı ve çoğu üniversite kendi Web sayfasında bunları yayınladı.Üniversitemiz Açıklanan 88 üniversite arasında Akademik personel memnuniyet anketi % 68,2 ile 55.sırada, açıklanan 84 üniversite arasında İdari personel memnuniyet anketi % 62,25 ile 57.sırada. Şimdi siz bu değerlerle mi çalışma barışı olduğunu söylüyorsunuz.? 84 üniversite arasında 57. olmak sizin için başarı ise yorumu AKÜ camiasına ve Afyonkarahisar kamuoyuna bırakıyoruz... 

KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM

Sayın Üniversite ÜST YÖNETİMİ; yukarıda bahsettiğimiz haksız atamalar yapılırken, bu görevleri her türlü kriteriyle sağlayan üyelerimizin atanmaması, Sendikamız üyelerinin keyfi yerlerinin değiştirilerek zulüm edilmesi, ötekileştirilmesi, itibarsızlaştırılmaya çalışılması Türk Eğitim Sendikası camiasının kabul edebileceği durum değildir. Biz üniversitenin menfaati ve gelişmesi için yapılan her projeyi canı gönülden destekler, taşın altına elimizi değil gövdemizi koyarız. Fakat haksızlıkların yapılmasına da müsaade edemeyiz. Bir an önce bu yaptığınız hatalardan dönün, hakkı hak sahiplerine iade edin. 

AYRIM YAPMAYIN

Biz lafla değil icraatla üniversitemizin; sendika, cemaat, vakıf, cemiyet görünümlü yapıların tahakkümünden kurtarılarak ayrım yapmadan adil yönetim uygulamasını ve herkesin kucaklanmasını bekliyoruz. Akademik personel, idari personel ayrımı yapmadan her yerde memnuniyet, adalet bekliyoruz. Ayrıca size verilen yetki keyfi olarak kullanabileceğiniz yetki değildir. Yetkiyi kullanırım, yaparım, ederim nobranlığı size yakışmamıştır. Şu ana kadar belli yapıları öne çıkardınız, bundan vazgeçin. Belli bir cemiyetin değil tüm camianın rektörü olun.

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Ahmet Emin
  8 ay önce
  Bu şahsın Fen edebiyattaki kadim dostlarıda bu iddiayı dillendiriyorlar. Kendi özgeçmişinde 1 yılda doktora tezi yaptığını yazmış. Ancak 6 ayda tez yaptığı söyleniyor. İstanbul üni. sosyal bilimler enstitüsünde teze ne zaman başladığı ve bitirdiği kayıtlıdır. Şikayet halinde eğer kitabına uyduramadıysalar rektörlük ve ünvanı gider. Hatta yasalara göre aldığı maaaşları bile ödemek zorunda kalır.
 • Salim
  8 ay önce
  6 ayda doktora yaptığı iddia edilen birisinin rektör olabildiği AKÜde bu iddialar normal. Kanuna göre 6 ayda doktora tezi yapılamaz. Yapanın bütün ünvanları alınır.
 • Şerafettin Güler
  8 ay önce
  Bu iddia tez yaptığı enstitüden doğrulanabilir. Eğer doğruysa YÖk ün derhal soruşturma başlatması gerekir.
 • Ali Yalımer
  9 ay önce
  Kuyruk acısı olanlar, kifayetsiz muhterisler, FETÖ'cüler ve artıkları, AKÜ'den haksız talepte bulunup da alamayanlar sıraya girmiş sövüp sayıyorlar. Güneş balçıkla sıvanmaz, AKÜ'de işlerin iyiye gittiği ve yapılan işlerin kanunlar çerçevesinde şeffaf olarak yapıldığını toplumun aklı selim kesimleri biliyor. Meyve veren ağaç, yaramazlar ve çapulcular tarafından taşlanır. Allah adildir.
 • GSÇel
  8 ay önce
  Birde şu işlere Allah'ı karışıtırıyorsunuzya bildiği gibi yapsın hepinizi zamanı gelince fazlasıyla çıkartır zaten. evet meyveleri sürekli belli kişiler yiyorsa tabiki taşlanır. Seninde belliki sırtın pek Dayı sağolsun halletmiş işlerini
 • Kafadar
  9 ay önce
  Doğru Akü de gerçektende de işler iyiye gidiyor ama sadece belli kişiler için sizde o gruptantansınız belliki
 • Mk23
  9 ay önce
  AKÜ dayı lakaplı bir dekan vardır aynı zamanda bir birimde müdürü olur kendisi aynı zamanda üniversitenin akçe getiren birimlerinde yönetim kurulu üyesidir. Normal bir prof ek derslerle vs en fazla 15 bin civarı alırken dayı üniden ekders dekanlık yön. kur. üyeliği vs döner sermayeden yaklaşık 25 bin aylık alır. Menzilcidir. Üni ye araş gör ya da hoca alınacağı zaman onun bilgisi olmadan alınmaz Bolvadine son alınanlara bakın kimle bağlı
 • Afy
  9 ay önce
  Belliki universiteler üniversite olmaktan çıkmış .Sen ben bizimoğlan üniversitesi olmuş. Bu ülķe üniversitelerini millet çoķ iyi biliyor.. Denizli 'de Karısina özel şart yazıp işe alan rektörlerin mantığından bilimsel çalışma yapmasını bekle.
 • Umut
  9 ay önce
  Valla bunlar ölemez.
 • Ali
  9 ay önce
  Cemiyet, cemaat, stk vb yapilar insanların daha ahlaklı, kul hakkina riayet eden şahsiyetler olmasi için vardır. Ancak maalesef yanliş iş ve menfaatler için kullaniliyorsa insan üzülüyor. Kime ne anlatacağız. Müslüman olarak üzülüyorum. Vicdanimiz sizliyor. Ne zaman kendimize gelip İslam'ı aslina uygun yaşayacağız? Oysa her an sinavdayiz ve ömürler tükeniyor. Dünya menfaatine nasil oldu da bu kadar aldandik? Oysa bizim herkese iyi örnek olmamiz gerekmez miydi?
 • Afyonlu
  9 ay önce
  Metal atölyesinde demir kesen teknisyeni al, hastaneye müdür yardımcısı ata, o hastaneden hayır bekle daha sonra.
 • Bahtiyar
  9 ay önce
  Teknoloji fakültesinden 7 Afyonlu kademisyeni Fetö cü diye attırdı. Bu ikili hiç birine de fetöden dava bile açılmadı. Kendi damatlarina, çocuklarına yer açmışlar. Hiçbir yerde tutunamayan bu ikili, dağdan gelip bagdakilerini kovdular.Şimdide sefa yapıyorlar.
 • Tarık can
  9 ay önce
  Göz dokturu atamasına bakın akü Özgür eroğul torpil