Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen karma sergi açılışı büyük ilgi gördü. Kadınların el emeği göz nuru olan el sanatları, büyük bir beğeni topladı.

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen karma sergisinin açılışında konuştu.

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi 1

Müdür Güzbey, insanlığın tarih boyunca sanatla duygularını ifade ettiğini belirterek, “İnsanoğlu varoluşundan bugüne, kâh mağaralarda duvarlara çizerek kâh ağaçları yontarak; kâh toprağa şekil vererek sevinçlerini, üzüntülerini, hayallerini, duygularını sanatla dile getirmiştir. Halk Eğitimi Merkezi olarak kültürel eserlerimizi korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmak asli görevimizdir.”

Güzbey, merkezlerinin eğitim felsefesini ve hedeflerini şöyle özetledi: “Her zaman her yerde herkes için eğitim felsefemizle her yaştan her vatandaşımıza her alanda eğitim-öğretim faaliyetleriyle ulaşmaya gayret ediyoruz." 

2023-2024 eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmalara değinen Müdür Güzbey, “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında 19 öğretmen, 357 usta öğretici ve İlimiz Merkeze Bağlı tüm okullarla işbirliği halinde 143 öğretmenimiz görev almış ve bugün itibariyle 1.259 adet kurs açılmış olup, 25.029 kursiyer kurslarımıza devam etmiştir. Açık ortaokul ve açık liseden toplamda 2.342 öğrencimiz mezun olmuştur. Sizlerin huzurunda tüm arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi 2

Kursların vatandaşlara sağladığı katkıları anlatan Güzbey, “Hem bilimsel hem sanatsal açıdan vatandaşlarımıza sunulan kurslarımız ile hayatı daha kaliteli yaşama, hobi edinme, boş zamanlarını değerlendirme ve karşılaştığı problemleri kolayca çözme becerileri ile özgüven kazanmalarına yardımcı olmaktayız. Aynı zamanda meslek edindirme kurslarımıza katılan kursiyerlerimiz iş yeri açabilir, ailelerine ve kendilerine gelir getirici meslek edinme imkânına kavuşmuş olmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

Tarihin ilk apartmanı Afyon Frig Vadisinde!.. Tarihin ilk apartmanı Afyon Frig Vadisinde!..

TEŞEKKÜRLER VE SELAMLAR
Son olarak destekleri için teşekkürlerini ileterek konuşmasını tamamlayan Güzbey, “Yıl boyunca bizden desteklerini esirgemeyen Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı'na, Halk Eğitimi Merkezi olarak açtığımız kurslarda her daim bizlerden yardımlarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Burcu Köksal'a, 2023/2024 Eğitim Öğretim yılı başından itibaren bizleri destekleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Miraç Sünnetci’ye ve müdürlerimize; sergi açılışında bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize şükranlarımı arz ediyor, saygıyla selamlıyorum” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan sergide konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, 30 yıllık meslek hayatında Afyonkarahisar için söylemek istedikleri olduğunu söyleyerek, “Halk Eğitim Merkezi çalışanları, usta öğreticilerimiz 11 ili kapsayan büyük deprem felaketi sonrası 17 ilçede gece gündüz demeden çalışarak pek çok ürünü ürettiler. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Semra Güzbey ve tüm usta öğreticilerimize çok teşekkür ediyorum. Sayın Güzbey, genç bir stajyer öğretmen olarak başladığı HEM’de yıllarca özveriyle hizmet etti. Kararına saygı duymakla birlikte emeklilik dilekçesini verdiğinde göreve devam etmesi için ısrar ettim. HEM bünyesinde verdiği hizmetler bu binanın kazandırılması için gösterdiği çabalar için teşekkür ediyorum” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan sergide konuşan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik de “1-7 Haziran tarihlerinde idrak edilen Hayat Boyu Öğrenme Haftasını kutluyorum. Bu kapsamda Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezinde Müdür Semra Güzbey, başta olmak üzere onun öncülüğünde yürütülen çalışmalar nedeniyle tüm usta öğreticilere ve çalışanlara teşekkür ediyorum. Semra hanım emeklilik kararı aldı. Kendisine hizmetleri ve emekleri için teşekkür ederken başarılı çalışmalarına destek olan ailesi ve eşi Mehmet Emin Güzbey’e teşekkür ediyorum. Emeklilik kararının hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen karma sergi açılışına, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Önder Artuk, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Emin Güzbey, Bekir Yeşilay,  Sezer Küçükkurt, Ömer Elçi, Faruk Kılınç, Mahmut Emin Birliktir, Mehmet Abdioğulları, İsa Kuş, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Konuşmaların ardından kurdelenin kesilmesi ve serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

Editör: Birinci Editör