Dün Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyoncular Derneği (AFİMED) heyetini makamında kabul eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'dan Afyonkarahisar'a büyük müjde geldi.

AFYONHABER ÖZEL HABERİDİR.

 

Başkan Çoban, Afyonhaber Yazı İşleri Müdürü Duygu Elçi'nin Millet Bahçeleri ile ilgili sorusuna "Evet, bu konuyla ilgili önemli çalışmalarımız, projelerimiz var. Şehri yönetenler olarak hep birlikte bu konuyla ilgili bir çalışma yaptık, yapıyoruz. resmi işlemler tamamlanıyor." dedi ve büyük müjdenin detaylarını paylaştı.

Başkan Çoban, Konya Yolu üzerinde bulunan ve şehrin her tarafına kolaylıkla ulaşım imkanı bulunan Örnekevler Mahallesi 295 ada 16 parsel üzerinde bulunan ve hali hazırda Milli Savunma Bakanlığına tahsisli olan 430 bin metre karelik arazinin Millet Bahçesi olarak düzenlenip hizmete sunulacağını anlattı. Çoban "Benim gönlümden, buranın 250 bin metrekaresinin Millet Bahçesi için ayrılması, kalan 180 bin metrekaresinin sağlık spor ve eğitim kampüsü olarak kullanılması geçiyor. Bu dev projeyle ilgili Valimizle birlikte çalıştık. Gerekli yazışmalar yapılıyor. Afyonkarahisar'a en az 250 bin metrekarelik dev bir Millet Bahçesi kazandıracağız" dedi.

Afyonkarahisar Valiliğinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderdiği yazıda, bu alanda bulunan Garnizon Komutanlığı ve ek tesislerinin, Askeri Fabrikanın buulnduğu araziye taşınması öngörülüyor.

İşte özel haberimizle ilgili bilgi ve belgeler: