AFYON'DA YAŞAYAN TRANS KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

Afyonkarahisar’da yaşayan trans kadın Defne, evine gelen bir erkek tarafından boğazı kesilerek katledildi.

AFYON'DA YAŞAYAN TRANS KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

Afyonkarahisar’da yaşayan trans kadın Defne, evine gelen bir erkek tarafından boğazı kesilerek katledildi.

AFYON'DA YAŞAYAN TRANS KADIN ÖLDÜRÜLDÜ
19 Haziran 2019 - 17:16 - Güncelleme: 20 Haziran 2019 - 09:30


 
Afyonkarahisar’da yaşayan trans kadın Defne, 16 Haziran’da akşamüstü saatlerinde boğazı ve vücudunun belirli yerlerinden bıçak darbesi almış şekilde arkadaşları tarafından evinde ölü bulundu. Binanın kamera kayıtlarına göre, 17.05 saatlerinde binaya giriş yapan yabancı uyruklu bir erkek evden trans kadının telefon ve bilgisayarlarını çalıyor ve kaçıyor. Defne’ye ulaşamayan arkadaşlarıysa bir süre sonra eve gidip trans kadının cansız bedenini banyoda buluyor. Katilin Defne’nin cansız bedenini banyoya kilitleyip kaçtığı tespit edildi. Kolluk kuvvetlerini çağıran trans kadının arkadaşları, olay yeri ekibinin olay yerinde yaptığı ilk incelemenin ardından trans kadının cansız bedeninin adli tıp kurumuna kaldırıldığını belirtti. Olayı öğrenen Defne’nin ailesi, Defne’yi teslim alarak dün memleketinde defnetti.
 
16.06.2019 günü Karaman mahallesinde ikamet eden D.K. isimli transseksüel şahıs, arkadaşları tarafından ikametinin banyosunda kesici aletle öldürülmüş olarak bulunmuş ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan araştırmada olayın failinin Irak Uyruklu H.Z.S.K. olduğu, olaydan sonra maktülün evinden ayrılırken maktüle ait bilgisayar ve 2 adet cep telefonunu da yanında götürdüğü tespit edilmiş, şüphelinin İstanbul iline gitmek üzere yola çıktığı anlaşılmış, yapılan takip neticesinde şüpheli şahıs Sakarya'da yakalanarak ilimize getirilmiş ve sevk edildiği Adli Mercilerce tutuklanmıştır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erol yılmaz
    3 ay önce
    Kesinlikle almayın derim ückayıtcı bir firma 200 tl verdim internedten bir cift ayakkabı aldım bir ay sonra dabanları acıldı bir ayakkabıcı yapıştırıp dikiş adtı ve bunların müşteri hizmetlerini aradım olayı anladtım üstüne basa basa dikiş atıldıgını söyledim sorun olmadıgını ayakkabıları kargoyla göndermemi geregini yapacaklarını söylediler bende bunların sözüne istinaden gönderdim ertesi gün paketi bile acmadan geri gönderip dışarda müdahele edilmiş bişey yapamacagız deyip geri gönderdiler yani kendi ayıplarını müşteriye yıkıp.işin icinden sıyrıldılar reklamlarda yok 1958 den beri köklü.firmaymış inanmayın sadtıgı üredtigi malın ardında duramıyorsa beş para edmezler