AK Parti İl Başkanlığında, Mısri Mahallesinde uygulanması planlanan kentsel dönüşümle ilgili olarak mahalle temsilcileri ile bir toplantı yapıldı. İl Başkanı Uluçay, "vatandaşımızın rızası olmadan adım atmayız" dedi.

Afyonkarahisar Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Serhat Tugan, yönetimi ve mahalle muhtarları AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ı ziyaret etti. Ziyarette taleplerini ileten dernek yönetimi ve mahalle sakinleri, Başkan Uluçay’ın gösterdiği ilgi ve konunun çözümü için yapılacak girişimlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Uluçay da “Vatandaşlarımızın rızası olmadan kesinlikle adım atılmayacaktır” dedi.

Afyonkarahisar'da Mısri Mahallesi etrafında yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Serhat Tugan, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle muhtarları AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ı ziyaret etti. Ziyarette İl Başkan Yardımcıları Salih Alaka, Tahsin Aydın ve Kadir Satılmış da hazır bulundu.

“Başkan Uluçay nezaketli bir şekilde misafir etti”

Ziyarette İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tugan şöyle konuştu; Öncelikle İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, başından sonuna kadar bizleri nezaketli bir şekilde misafir etti. Çok teşekkür ederim. Bugün gerçekleşen toplantıdaki sıcak yaklaşım 8 yılda olsaydı daha ileri seviyede olurduk. Uzlaşma masası çok şükür kuruldu. Derdimizin çözümüne bir adım atabildik” dedi. 

“Vatandaşımız rıza göstermeden adım atmayız”

Üç saat süren toplantının ardından bir açıklama yapan Başkan Uluçay ise Kentsel Dönüşüm Derneği’nin kurulmasının bilgi kirliliğini ortadan kaldıracak bir girişim olduğunu, bundan dolayı da memnun olduğunu ifade etti. Uluçay, “Bundan sonra her konu masaya yatırılıp konuşulacak. Yatırıma bir an önce başlanması açısından ihalenin tarihi aldık ancak bu tarih tehir edilebilir. Halkımıza sunulan proje örnek bir olup değiştirilebilir. Ancak burada Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü yüksek kat istemiyor. Dernek üyelerimizin de talepleri Mısri etrafının düşük kat olabileceği ama kalan kısmın yüksek olması gerektiği talebi var. Her biri değerlendirilecek ve halkımızın çıkarlarına uygun olan yapılacaktır. Burada rezerv alanına öncelik verilmesi talebi var. İnsanlarımız kirada kalmak istemiyor. Eğer anlaşma sağlanırsa Cumhurbaşkanımız ev sahiplerine yüzde 40 indirim sağlayacaktır. Kimse burada birilerinin tahriki ve etkisi altında kalarak bilgi kirliliğine yol açan tartışmalara girmemeli. Burada alınmış bir fiyat, proje ve imar kararı kesinlikle yoktur. Dernek yöneticilerimiz, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın rızası olmadan kesinlikle adım atılmayacaktır. Onlar tamam demeden, rıza göstermeden, onay vermeden adım atmamız mümkün değildir” dedi. 

Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner de bir sunum yaptı.