Vali Yiğitbaşı’nın Kurban Bayramı Mesajı

Değerli Hemşerilerim,

Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla selamlıyor; huzur ve selamet içerisinde vasıl olduğumuz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Bu manevi iklimin ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam alemi için hayır ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Hz. İbrahim’den bu yana tüm Müslümanların her yıl manevi bir coşkuyla kutladıkları ve Allah’ın rızasını elde etmek üzere Allah’la bağlarını güçlendirme vesilesi bildikleri Kurban ibadeti, bu topraklarda yüzyıllardır dostluk ve kardeşlik içinde yerine getirilmektedir.  Bu kutsal zamanlar ayrıca dünyanın dört bir yanından kıblemiz Kabe’yi hac farizasını yerine getirmek üzere ziyaret eden milyonlarca hacı adayının da gönlünün ibadet aşkıyla dolup taştığı zamanlardır. Bu anlamda, tüm İslam aleminin bu manevi havayı en güzel şekilde solumasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.  

Başkan Köksal: Bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz Başkan Köksal: Bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz

Medeniyetimizden ve kültürümüzden süzülerek bu günlere ulaşan bayramları, çocuğundan yaşlısına tüm insanlarımızın sevinç ve mutluluk günleri haline dönüştüren geleneklerimizi yaşatan herkese şükranlarımı sunuyorum. Kardeşliğin cömertliğin, birlik ve beraberliğin sembolü olan bayram günlerinin tüm dünyada mazlum ve mağdur kardeşlerimizin barış ve esenliğe kavuşmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Mazlum coğrafyalardaki katliamların, acıların, soykırımların son bulmasını, başta Filistin olmak üzere İsrail zulmü altında özgürlük mücadelesi veren tüm masumların ferah ve esenliğe kavuşmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Değerli Hemşerilerim,

Bu mübarek ve sevinç dolu günlerde, ailesini ve yakın çevresini yasa boğan trafik kazalarından kaçınmak için bayram yolculuklarınızda ve ziyaretlerinizde trafik kurallarına dikkatli bir şekilde uymanızı istirham ediyorum. Bayram boyunca özellikle şehirlerarası yollarda tüm hemşerilerimizin araç kullanırken hassasiyet göstermeleri can kaybı yaşanmaması açısından önem arz ediyor.

Bu duygularla, Kurban Bayramı’nın ülkemiz ve aziz milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın sevdikleriyle birlikte nice bayramlara kavuşmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Hayırlı Bayramlar.

Editör: Birinci Editör