Reklam

Şemsettin Karahisari Ortaokulunda tadilatın durdurulma nedeni belli oldu

"Şemsettin Karahisari Ortaokulunun eski binasında tadilat işlerinin neden durduğuna" dair haberin cevabı belli oldu.

Şemsettin Karahisari Ortaokulunda tadilatın durdurulma nedeni belli oldu
13 Şubat 2021 - 10:22 - Güncelleme: 13 Şubat 2021 - 14:08
Afyonolay.com'da  yayınlanan "Şemsettin Karahisari Ortaokulunun eski binasında tadilat işlerinin neden durduğuna" dair haberin cevabı belli oldu.

Haberde "Afyonkarahisar’ın en gözde okullarından biri olan Şemsettin Karahisari ortaokulu eski binasında güçlendirme çalışması yapılması için İGM tarafından ihaleye çıkmıştı ve 5 ay süren güçlendirme çalışması durdu." deilmiş, bununla ilgili olarak hiçbir açıklama yapılmadığı iddia edilmişti. Okulun savaş alanına döndüğü belirtilen haberde budurmun herkesi endişelendirdiği söylenmişti.

Afyon haber son dakika haber servisinin haberine göre;
İnşaatın neden durdurulduğuyla ilgili olarak, tadilatı yapan firma yetkilisi Ferhat Durmuş sosyal medyadan bir belge paylaştı. Tadilatın, Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin firmaya olan yazısına istinaden, kolanlarda demir çekme testlerinde meydana gelen dezenfarmansyon nedeniyle işlemin durdurulduğu, bu durumun müteahhit firmaya iletildiği, tadilatla ilgili olrak yeniden tekbnik değerlendirme yapıldıktan sonra tadilata devam edileceği bildirildi. Firmanın tadilatla ilgili kararın verilmesinin ardından işe kaldığı yerden devam edeceği ve bu durudurlma işelminin firmayla ilgisi bulunmadığı, teknik nedenlerden dolayı olduğu belirtildi.

Tadilatın durumu ile ilgili olarak Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin ilerleyen günlerde teknik incelemenin ardından karar vermesi bekleniyor.

Afyonhaber Özel Haber

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erdoğan
    5 ay önce
    Sanıyorum,eski okul binası en az 60 yıllıktı. Ben de o okuldan mezunum. O zamanların inşaat teknikleri ve zamanın Demir ve çimentoda yıprattıklarını. Bir dezenformasyon (hırpalanma-bozulma) var ise,Yıkıp yenisini yapmak, en iyisi olsa gerek. Afyon'un deprem fay hattında olduğunu hiç unutmamak gerek . Hayırlı işler !