Bir taraftan rutin programlarını sürdüren Vali Gökmen Çiçek, diğer taraftan da ilçelerdeki ziyaretlerine devam ediyor. Sık sık ilçelere giden Vali Gökmen Çiçek bir önceki ziyaretinde verdiği talimatları denetliyor, yapılan işleri kontrol ediyor ve yeni projeler için de istişarelerde bulunuyor.

Gözden kaçırmayın

Vali Yiğitbaşı İle Bakan Yardımcısı Bağcı, GES Tesisinin Açılışını GerçekleştirdiVali Yiğitbaşı İle Bakan Yardımcısı Bağcı, GES Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Bir taraftan rutin programlarını sürdüren Vali Gökmen Çiçek, diğer taraftan da ilçelerdeki ziyaretlerine devam ediyor. Sık sık ilçelere giden Vali Gökmen Çiçek bir önceki ziyaretinde verdiği talimatları denetliyor, yapılan işleri kontrol ediyor ve yeni projeler için de istişarelerde bulunuyor.

Vali Gökmen Çiçek’in ilk ziyareti Bolvadin Kaymakamlığına oldu. Milletvekilli İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve Belediye Başkanı Fatih Kayacan ile birlikte Kaymakam Adem Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Kadın Kültür Evi İnşaatını İnceledi

Vali Gökmen Çiçek daha sonra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte Kadın Kültür Evi ziyareti gerçekleştirdi. Burada Kaymakam Adem Öztürk ve Belediye Başkanı Fatih Kayacan’dan inşaatın genel durumu, yapılan çalışmalar ve projede gelinen aşamaya ilişkin ayrıntılı bilgiler aldı.

Spor Salonu Yapılacak Alanı İnceledi

Vali Gökmen Çiçek’in bir diğer ziyareti Gençlik ve Spor Bakanlığının ödeneğiyle yenilecek eski spor salonu ve yapılacak yeni Spor Salonu alanına oldu. Burada incelemelerde bulunarak, Kaymakam Öztürk ile Belediye Başkanı Kayacan’dan bilgiler aldı. Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Kaymakam Adem Öztürk ve İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ı da makamında ziyaret ederek, ilçede yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

Problemleri Birlikte Çözelim İstiyorum

Bolvadin ilçesinde köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Gökmen Çiçek, öncelikle Kaymakam Adem Öztürk’ten ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden genel durumuna ilişkin bilgiler aldı. Ardından muhtarların taleplerini dinledi. Toplantıda konuşan ve muhtarlardan beklentilerini dile getiren Vali Gökmen Çiçek: ” Bizler vatandaşa hizmet için onları memnun etmek için varız. Vatandaşla iç içe olmalıyız. Onlar mutlu değilse bizlerde olamayız. Bir diğer husus köylerimizde yapılan yatırımlara sahip çıkalım. Kamuya ait olan her türlü yatırımın sorumlusu köylerimizde muhtarlarımız. Yani onun bilinci içerisinde hareket edelim. Ben sizleri dinlemek istiyorum, İlçe Müdürlerimizi dinlemek istiyorum yani genel olarak gelişimizin birinci gayesi bu. Birlikte değerlendirmek, problemlerimizi çözüme kavuşturmak, koordineyi gerektiren hususlar varsa burada çözmek istiyorum” dedi. Vali Çiçek muhtarlara tek tek söz vererek kendisine iletilen talepleri ve sıkıntıları dinledi.

Kadınlarımız Üretimin Parçası Olsun İstiyoruz

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyareti kapsamında Halk Eğitim Merkezinde bulunan ve Kadın Kültür Evi Atölyesi olarak kullanılan Sepet Örgü Atölyesi’ni ziyaret ederek, kadınların ürettiği hasır örgüleri inceledi. Vali Çiçek: “Kadınlarımızın üretimin bir parçası olması, kendilerine kazanç elde etmeleri ve hem ev ekonomilerine hem ilçelerine hem de şehrimize değer katmalarını istiyoruz. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmakta da kararlıyız” dedi.

Yedikapılar Manastırı’nı İnceledi

Vali Çiçek daha sonra Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Kaymakam Adem Öztürk, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkanı Fatih Kayacan ile birlikte Kemerkaya Köyü’nde bulunan ve Bizanslılar döneminden günümüze ulaşan,  içerisinde şapel ile mezar odalarının da bulunduğu Yedikapılar Manastırını inceledi. Vali Çiçek bölgenin turizme kazandırılması noktasında yapılabilecek çalışmaları da istişare etti.

Bolvadin’den Dünyaya Açılan Marka

İlçe ziyaretinin son durağında 40 yıldır Bolvadin ilçesinin dünyaya açılan markası olan ve 50 ülkeye ürünlerini ihraç eden Avşar Emaye Fabrikasını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Tabak’tan üretim, istihdam, ihracat ve yeni yatırımlar konusunda bilgiler aldı. Vali Çiçek’e ziyaretinde Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Kaymakam Adem Öztürk, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkanı Fatih Kayacan’da eşlik etti. Vali Çiçek’in tüm ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy da hazır bulundu.