Deva Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Daylık, partide yaşanan istifa ve istifa sırasında yapılan açıklamayla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Daylık, açıklamasında "Partimiz il kurucu heyet üyesi , Şevket KURT 26.02.2021 tarihinde resmi olmayan ıletişim hattı whatsapp grubunda hem partimizin tüzel kişiliği ve organlarını ve il başkanı olarak şahsımı doğrudan hedef alarak asılsız iddialar da bulunmuştur." dedi.

Daylık şunları söyledi:

"Sayın Genel Başkanımız herkesin olduğu gibi benim de Genel Başkanımdır. Eşimin akrabalık derecesi olmadığı gibi şahsımın da akrabalık derecesi bulunmamaktadır. Partimizin tüzüğünde tüm üyelerimize tanınmış olan‘’ görüş ve düşüncelerini özgürce açıklamak, soru yönetmek, bilgi istemek, eleştiri ile önerileri ile katkıda bulunmak’’ hakkını kullanmanın ötesine geçerek şahsıma karalama, tezyif ve tahkir ve küçük düşürme mahiyeti taşıdığı sonucu çıkarılmıştır. Şahsıma yapılan bu ifadeler kabul edilemez ve gereken hukuksal süreç başlatılacaktır. Deva Partisi Afyonkarahisar teşkilatı olarak partimizi bu tip söylemlerle hiç bir güç ,Ülkemize güzel şehrimiz Afyonkarahisar a hizmet etmekten alı koyamayacaktır. Biz enerjimizi bu noktalara odaklamış durumdayız."