İYİ Parti Milletvekili aday adayı Mustafa Enis Arabacı, seçim koordinasyon merkezinde İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Merkez İlçe ve İlçe Başkanları ile bir araya geldi.

İYİ Parti rozeti Genel Başkan Meral Akşener’in takmasından sonra siyasete hızlı bir giriş yapan Mustafa Enis Arabacı, Yeşilyol’da bulunan İYİ Parti Seçim Koordinasyon merkezinde İlçe Başkanları ile bir araya geldi. İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Arabacı’yı ilçe başkanlarına tanıştırdı. 18 İlçe başkanının bulunduğu toplantıda Arabacı sıcak bir ilgiyle karşılandı. Mısırlıoğlu, “Afyonkarahisar’ın başarılı iş insanı ve girişimcisi Mustafa Enis Arabacı İYİ partiye katılarak bize çok büyük bir güç verdi. Aramıza hoş geldin doktorum” dedi.

Mustafa Enis Arabacı, “Kıymetli başkanlarım sizinle tanışmaktan ve birlikte siyaset yapmaya başlamaktan son derece memnun oldum. Birçoğunuzu tanıyorum ve başarılı çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. Kısmette sizlerle birlikte kadim şehrimiz Afyonkarahisar’a hizmet varmış. Bu günden itibaren son sandıklar açılana kadar sahalardayız. Yorulmak yok, dinlenmek yok. Biz herkesten iki kat daha fazla çalışarak Afyonkarahisar’da ve Türkiye’de 1. Parti olmak zorundayız” dedi.

Şikayet ettiğimiz şeyleri değiştirmek için varım

Bir Afyonkarahisarlı olarak neden hak ettiğimiz yerde değiliz diye bazı ortamlarda konuşuyorduk diyen Arabacı, “İl Başkanımız Muhammet Mısırlıoğlu’nun benim İYİ Partiye katılma ve Milletvekili aday adayı olmamı istemesinden sonra çok düşündüm. Kararımı değiştiren ne oldu biliyor musunuz? Şikayet ettiğimiz şeyleri değiştirme fırsatı çıktı karşıma. Ben bu görevden ve sorumluktan kaçamam dedim ve evet bu yolculukta sizlerle birlikte varım dedim” diye konuştu.

Türkiye’nin kavşak noktası olan tüm büyük şehirlere 3 saat mesafede olan Afyonkarahisar çok daha fazlasını hak ediyor diyen Arabacı, “Afyonkarahisar’ın geleceği 3T’de gizli. Tarım, Turizm ve Ticaret. Maalesef hiç birisinde hak ettiğimiz yerde değiliz. Turizm alanında daha fazla yatırım ve hizmet sektörü yapılmalı. Ticarette istenilen noktada değiliz. Hala Afyonkarahisar’dan birçok insan alışveriş için başka illere gidiyor. Gastronomi şehri olmamıza rağmen maalesef gastronomi lokantalarımız ve restoranlarımız yok. Afyonkarahisar bir tarım ve hayvancılık şehri olmasına rağmen ürün çeşitliliği ve kalitesi yakalanamadı. Bu şehirde yetişen ürünleri bu şehirde kurulacak olan fabrikalarda paketleyip Afyonkarahisar markaları oluşturmalıyız” dedi.