Çiftlik evine kenevir operasyonu!.. Çiftlik evine kenevir operasyonu!..

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde ‘içinde hasta olduğuna inanmıyoruz’ diyerek ambulansın önünü kesen iki şahsın görüntüsü sosyal medyada tepki toplamıştı. Bakan Yerlikaya, her iki şüphelinin de yakalandığını duyurdu

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre motosikletli iki kişi, ‘içinde hasta olduğuna inanmıyoruz’ diyerek hasta taşıyan ambulansın önünü kesti. Ambulanstaki sağlık personeli tarafında cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alınan olay, sosyal medyada infiale neden olmuştu.

Konuya ilişkin harekete geçen İçişleri Bakanlığı, ambulansın önünü kesen kişilerin M.T. ile E.B. olduğunu tespit etti. Şüpheliler, polis ekiplerince yapılan operasyonla gözaltına alındı. Şahıslar çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşanan olaya sosyal medyada yaptığı şu paylaşım ile tepki göstermişti.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada, İstanbul Kadıköy’de ambulansla hasta taşıyan görevlilerin akıl almaz bir olay yaşadığını belirterek, bir motosikletteki iki şahsın ambulansa yol vermemekte direttiğini ve hastayı görmek istediğini ifade etti.

Bakan Koca devamında, “Sonunda gördüler. İzleyin, bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz. Yasa peşlerinde” ifadelerini kullandı.

Editör: Birinci Editör