Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkeze bağlı Küçükçobanlı’da 1,5 yıl önce TOKİ kuralarının çekilişinin yapıldığını hatırlatarak, çoğunluğu dar gelirli olan hak sahibi vatandaşların peşinatlarını yatırmalarına rağmen inşaatın başlamadığı gibi konutların yerinin dahi belirlenmemesini TBMM gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi. HAK SAHİBİ VATANDAŞLAR 1,5 YILDIR BEKLİYOR..! Küçükçobanlı’da hak sahibi çoğunluğu dar gelirli olan vatandaşların 1,5 yıldır konutlarının yapılmasını beklediklerini kaydeden Milletvekili Köksal, “Afyonkarahisar merkez Küçükçobanlı’da 3 Temmuz 2019 tarihinde çekilen TOKİ kura sonuçlarına göre 2+1 ve 3+1 konutları almaya hak kazanan hak sahipleri peşinatları yatırmış olmalarına rağmen yaklaşık 1,5 yıldır konutlarla ilgili hiçbir çalışma yapılmamıştır. Konutların yeri dahi belli değildir. Bunun sebebi nedir? Hak sahipleri 18 aydır konutlarının yapılacağı umuduyla beklerken niçin hala daha yer teyini yapılıp inşaata başlanmamıştır?” dedi.

Önergesinde, Küçükçobanlı’da yapılacağı ilan edilip kuraları çekilen TOKİ konutlarının sorun çıktı diyerek yerinin değiştirildiği iddialarının doğru olup olmadığını soran Köksal, “Küçükçobanlı’da yapılacağı ilan edilip kura çekilen bu konutların Küçükçobanlı’da sorun çıktı diyerek Gökçe Mahallesi’ne veya başka bir yere yapılacağı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu konutlar nereye ve ne zaman yapılacaktır? Doğru değilse Küçükçobanlı’da inşaat ne zaman başlayacaktır? Aralarında şehit ailesi ve engelli vatandaşlarımızın da bulunduğu çoğunluğu dar gelirli insanlardan oluşan hak sahipleri 18 aydır yeri belirlenmeyip inşaatına başlanmayan konutlar yüzünden mağdur olmuştur. Bu mağduriyet giderilecek midir yoksa insanlar mağdur olmaya devam mı edecektir?” ifadelerini kullandı.