Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek öncülüğünde bir çok ilçede kurulan Kadın Kültür Evleri bünyesinde kadın kooperatifi oluşturma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Gözden kaçırmayın

Yaralı askerlere ziyaretYaralı askerlere ziyaret

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek öncülüğünde bir çok ilçede kurulan Kadın Kültür Evleri bünyesinde kadın kooperatifi oluşturma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Vali Çiçek'in verdiği bilgiye göre, "ilçelerde kurulan kadın kooperatifleri çok hızlı başladı. Bir çok ilçede kooperatiflerin kuruluşu tamamlandı.Hatta bazı ilçelerde üretime başlandı."

Vali Çiçek, açıklamasında "Kadın kültür evlerimiz ve kadın kooperatiflerimizi Afyonkarahisar'ın markası olacak" dedi.

Vali Çiçek, Bayat'ta kurulan Kadın Kültür Evi ve Kadın Kooperatifinden de övgü ile bahsederek "Kadın kültür evleri kadın kooperatifleriyle beraber üretim merkezi olma yolunda. Bayat ilçemiz kaymakam ve belediye başkanının üstün gayretleri ile önemli bir yol aldı" paylaşımında bulundu.

Bayat Kaymakamı Ömer Tekeş ise, Bayat Kadın Kültür Evi ve Kooperatifi hakkında bilgilendirme paylaşımında "Sayın Valimiz @gokmen_cicek_ ‘ in büyük destekleriyle İstiridye Mantarı Üretim atölyemizi bügün itibariyle tamamlayıp Bayat Kadın Kültür Evi ve Kooperatifimiz koordinasyonunda mantar üretimine başladık.Çok kısa süre içerisinde sipariş alınmaya başlanılacak.İlçemize hayırlı olsun" diye yazdı...

Kaymakam Tekeş'in açıklaması şöyle:

"Kadın Kültür Evi Üretim ve Deneyimleme atölyesi olarak dizayn ettiğimiz atıl durumdaki binada;2 adet mantar üretim ünitesi,1 adet mantar paketleme ünitesi,1 adet soğuk hava deposu,2 adet tıbbı aromatik bitki üretim ünitesi ve peynir paketleme ünitesi bulunacak.

Sayın Valimiz @gokmen_cicek_ in destek ve himayelerinde @Bayat03780
Kaymakamlığı ve @BayatBelediyesi olarak @BayatEvi ve @KadUretim
Kooperatifi koordinasyonunda üretim/yatırım çalışmalarımız,sosyal/kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecek"

AFYONHABER.COM