Afyonkarahisar Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri “Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Çerçevesinde Fatih  ilkokulu öğrencilerine eğitim verdi.

      Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği görevlileri, öğrencilere trafik konularında farkındalık oluşturmayı amaçlayan eğitimler düzenledi. Bu eğitimlerde, genel trafik güvenliği kuralları, emniyet kemeri kullanımının önemi ve karşıdan karşıya geçme konuları detaylı bir şekilde ele alındı.

Afyon'da 142 bin öğrenci karne aldı Afyon'da 142 bin öğrenci karne aldı

          Afyon Merkez Fatih İlkokulu Konferans Salonu’ndaki eğitim çalışmasında 4. Sınıf ta eğitim gören 80 öğrenciye trafik bilinci eğitimi verilirken, trafik kuralları tek, tek anlatıldı. Her konuda farklı örneklerle öğrencilere bilgi verildi. Öğrenciler temel trafik eğitimi çerçevesinde merak ettiklerini polis ekiplerine sorarak, bireysel bilgiler de aldı. Ayrıca, öğrencilere okul servis araçlarına güvenli şekilde binme ve inme konularında eğitim verildi.

        Trafik eğitiminin önemini vurgulayan Polis Memuru Murat  Çitil: “Öğrencilerin trafik kurallarına uygun davranışlar sergileyerek kendilerini ve diğer yolcuları güvende tutmalarını hedefliyoruz. Okullardaki eğitimler planlanan program çerçevesinde devam edecektir” diye konuştu. 

Editör: Birinci Editör