Muhteşem dediysek de Afyonspor’un oyunu nedeni ile demedim onu baştan belirteyim.

Dünya Engelliler Günü olması nedeni ile engelli çocuklarımıza gösterilen ilgi onların hakemlere ve kaptanlara çiçek takdimi, seramonide beraber olmaları, Afyon ve Eskişehir taraftarının birbirlerine karşı güzel tezahüratları, Eskişehir taraftarının coşkulu tezahüratı, Afyon taraftarının takımlarını desteklemesi ve maç sonunda iki takımın tribünlere çağrılması, Eskişehir taraftarının takımları kaybetmesine rağmen takımlarını coşkulu bir şekilde bağrına basması, takımımızı tribüne çağırıp Afyon Afyon diye tezahürat etmeleri, maç bittikten sonra bile marş söylemeye devam etmeleri muhteşem görüntülerdi.Açık söyleyeyim canlı yayında tüm Türkiye’ye Eskişehir taraftarı, taraftarlık dersi verdi. Eskişehir taraftarını ayakta alkışlıyorum..

Maça geçecek olursak; maç Aralık ayı için çok güzel ve top oynamaya elverişli bir sahada oynandı. 5000 kadar Afyonspor taraftarının yanı sıra bine yakın da Eskişehir taraftarı vardı. Daha çok yer verilse onları da doldururlardı.

Maça oldukça farklı bir onbirle çıktık. Kalede Bekir, orta sahada Timuçin, solda Mendy, sağda Sinan, santraforda Ersel’in oynadığı bir onbirdi.

Maça hızlı başladık ve onuncu dakika olmadan Ersel’le öne geçtik. Kullanılan köşe atışından gelen topu arka direk tarafında Ersel iyi bir pozisyon alarak topu boş kaleye yuvarladı. Golden sonra her zamanki alışkanlığımız nüksetti. İkinci golü bulup rahatlama yerine oyunu orta alan mücadelesine çevirdik. Eskişehir pozisyonlar bulmaya çalışıyordu. İçeri giremeyince uzaktan şutlarla şanslarını denediler. Bunlardan birinde Eskişehir’den Özcan üç oyuncumuzu ekarte edip çok iyi sürdüğü topu kaleye şutunda top direğin hemen üstünden auta çıktı.40. dakikada Mendy ile çok önemli bir fırsattan yararlanamadık. İlk yarıda 1-0 üstünlüğümüzle sona erdi.

Eskişehir ikinci yarının başlarında golü buldu.

Fıratcan’ın ceza sahası içinde plase vuruşunda top filelerle buluştu.Bu gole hemen arkasından Ersel’le cevap verdik. Ersel ince bir vücut hareketi ile 18 üzerinden içeri dönerek güzel bir plase vuruş yaptı ve top ikinci golümüz olarak filelerle buluştu. Bu golden sonra iki taraf da gol bulmaya çalıştı. Afyon Ersel’le, Eskişehir’de Fıratcan ve Özcan’la etkili olmaya çalışıyordu. Ersel’in sol çaprazdan nefis vuruşunu genç Eskişehir kalecisi de harika çıkardı. Maçın en güzel iki hareketi idi. Maçta tek taşkınlık oyuncumuzun sakatlık geçirdiği esnada eski Afyonspor’lu oyuncu Mehmet Feyzi’nin topu taca atmayıp oyuna devam etmesi ile çıktı. Mehmet Feyzi’ye yakışmadı, inşallah ders alır.

Maç Afyonspor’un 2-1 galibiyeti ile sona erdi.

Dostluk, kardeşlik görüntüleri arasında güzel bir maçı geride bıraktık. Biz de Nazmi, Taşkın, Bayram iyilerdendi. Ersel maçın yıldızıydı, tebrik ediyorum. Kaleci Bekir de iyi maç çıkardı. Timuçin özellikle oynamasını istediğim bir oyuncu idi, istediğimizi bulamadık. Sinan’ın ne oynadığını anlamadım özellikle bana saç baş yoldurdu. Mendy yine beklenileni veremedi. Eskişehir’de Özcan,Fıratcan en çok göze batan oyunculardı.

Bu genç oyuncularla onurlu bir mücadele veren Eskişehir ekibini, teknik direktör Fuat Çapa’yı ve Eskişehir taraftarını tebrik ediyorum.

İki takım taraftarını da maçın sonunda birbirlerine Allah’a emanet olun diye uğurlamaları takdire şayandı ve çok duygulandırdı.

Bunlar futbolda görmek istediğimiz çok güzel hareketler..

Osmanlıspor karşısında da takımımıza başarılar diliyorum..

 

 

Lokman ÖZKUL

Spor Yazarı ve Yorumcu