Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde siyasetin tansiyonu yükseldi. MHP İlçe Başkanı Mehmet Orbay Divrikli, AK Partililerin parti binalarına bira şişeleri fırlatıp hakaret ve küfürler ederek satır ve baltalarla kendilerine saldırdıklarını öne süren bir açıklama yaptı.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:

5.02.2024 tarihinde saat 21:25 sularında MHP Emirdağ İlçe Başkanlığı binamızın önünde yaşanan hadsiz ve alçak saldırı nedeniyle işbu basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur.

Afyonkarahisar İGM'de yeni başkan Mehmet Siper Afyonkarahisar İGM'de yeni başkan Mehmet Siper

Belirtilen tarih ve saatte P.T. isimli şahsın kullandığı ve görünüm itibariyle yüksek dozda alkollü oldukları anlaşılan P.T., O.U, N.U.(Emirdağ Belediyesinde çalışan ve AKP seçim arabasını da kullandığı bilinen şahıs), D.Y. ve O.S. isimli şahıslar, beyaz renkli 03 HA 002 plakalı araç ile defalarca MHP İlçe Başkanlığı Binamız ve Ülkü Ocakları Binamızın önünden taciz ve tahrik eder şekilde yüksek sesle AKP seçim propagandası müzikleri çalarak geçmişler, sonrasında Parti Binamız önünde durup araçtan inerek Parti Binamıza doğru bira şişeleri fırlatıp, Partimize ve Partililerimize ağır hakaretler, küfürler ve tehditler ederek satır ve baltalarla Partililerimize saldırmışlardır.

Söz konusu bu hadsiz ve alçak saldırı başta İlçe Başkanımız ve Partililerimizin aklı selim yaklaşımları ve sükûnet telkinleri ile büyümesi önlenmiş ve ardından Resmi Makamlara gerekli başvuru ve suç duyurusu yapılmıştır.

Sonrasında ise Emirdağ'da MHP seçim ofisine yapılan saldırı sonra AK Parti'den açıklama geldi...

İşte o açıklama:

"Emirdağ ilçemizde Cumhur ittifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim ofisine yapılan saldırıdan dolayı üzüntümüzü ifade eder, olayın menfur bir olaydan ibaret olduğunu belirtmek isterim. Söz konusu şahıslar gözaltına alınmış olup, ilgili hukuki süreç devam etmektedir. Şahısların partimizle uzaktan yakından alakası olmadığını, herhangi bir üyeliklerinin bulunmadığını ve hukuki sürecin devam ettiğini bildirmek isterim. İlçemizde her ne kadar rakip de olsak Cumhur ittifakı ruhuyla hareket ettiğimizi ifade ederek, kamuoyuna yapılan açıklamayı can havliyle yapılmış bir açıklama olarak değerlendiriyor, Milliyetçi Hareket Partisi Emirdağ teşkilatına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Cumhur İttifakı ortaklığımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam etmekte olup, hassasiyetle ülkemizin varlığı, birliği ve bütünlüğü için yan yana duracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarım."

Ercan Karakuş
AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı