Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM'de Gazeteci İsmail Akar'ın konuğu oldu.

'Cumhurbaşkanımız Afyon'u çok seviyor' diyen Eroğlu, 'Bana her zaman Afyon'a ne yapılsa azdır. Ne isteniyorsa yapın diye talimat vermiştir. Afyon, son 20 yılda yapılan hizmetlerle Ege'nin yıldızı oldu. Sporun, termalin başkenti oldu. Sn. Cumhurbaşkanımız geldiğinde hızlı tren hattını yapan müteahhidi de çağırdık. Hem bakanlık ile hem de müteahhit firma ile görüştüm. Afray projesini hızlı tren kapsamına aldırdık. Afray'ın 2025 Ocak'ta hizmete açılacağını buradan müjdelemek isterim. Tüm ilçeleri ve beldeleri dolaşıyorum. Afyon için ne yapsak azdır. Tüm hemşerilerimi çok seviyorum" diye konuştu.

Eroğlu, 'Uluçay, vizyon sahibi, enerjik ve genç bir isim. Vaat ettiği 109 projeyi gerçekleştireceğiz. Bu projelerin hepsi ayakları yere basan projeler. Ak parti ile Afyon nerden nereye geldi. Vatandaşlarımız baksınlar. Uluçay'la birlikte AFRAY'ın, hızlı trenin açılışını inşallah yapacağız. Teleferiğin açılışını yapacağız. Afyon hızlı trenin de kavşak noktası olacak. Afyon sanayi ve teknolojinin de merkezi olacak. Uluçay'a her türlü desteği vereceğiz. Ben Cumhurbaşkanımızın Irak özel temsilcisiyim. Oradan da birçok yatırımcıyı ilimize getireceğiz' dedi.

Bugüne kadar Afyon'a dair verdikleri tüm sözleri yerine getirdiklerini kaydeden Eroğlu, 'Ne söz verdiysek yaptık. Önümüzdeki süreçte de verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Yaparsa Ak Parti yapar' dedi.

AK Parti Milletvekilleri konuştu AK Parti Milletvekilleri konuştu

Veysel Hoca Nerede?

Erdoğan'ın Afyon mitinginin coşkulu geçtiğini söyleyen Eroğlu, 'Sn. Cumhurbaşkanımız memnun ayrıldı. Adayları tanıtırken platformda beni göremeyince Veysel Hocamız nerde diye sormuş. Hemen bende yanına geçtim. Sonra giderken makam arabasına bindim. Sn. Cumhurbaşkanım, burada seni çok seviyorlar, burada çalış talimatını verdi. Afyon adayımız Uluçay genç ve dinamik bir isim. Oldukça çalışkan bir kardeşimiz. Şehrin her yerini birlikte geziyoruz. Her kesimden vatandaşlarımızı dinliyoruz. Vatandaşların adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay'a ayrı bir ilgisi var. Uluçay şehrimiz için 109 proje belirledi. Hepsini gerçekleştireceğiz' dedi.

'Hangi ilçe, belde veya köyden olursak olalım hepimiz Afyonluyuz' diyen Eroğlu, 'Ne yaptıysak Afyon için yaptık. Beni bakanken tüm yatırımları memleketine yapıyor diye eleştirdiler. Ben de yıllardır eksik kalan hizmetleri yapıyorum diye cevap verdim. Afyon'a birçok yatırım yaptık. İkinci üniversiteyi açtık. Zirai alanda büyük işler gerçekleştirdik. Hemşerilerimizin tüm işlerine yardımcı olduk. Size kim hizmet edecekse efendi o'dur' dedi.