Okul Sporları faaliyet programında yer alan Oryantiring Gençler müsabakaları Zafer Ormanı'nda heyecan dolu anlara sahne oldu. Farklı kategorilerde kıyasıya geçen mücadeleler sonucunda dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.

Minderin Afyonlu sultanları zirveyi bırakmıyor Minderin Afyonlu sultanları zirveyi bırakmıyor

Erkekler A kategorisinde Spor Lisesi birinci, Recep Tayyip Erdoğan Lisesi ise ikinci oldu. Kızlar B kategorisinde Çobanlar Çok Programlı Lisesi birinciliği elde ederken, Recep Tayyip Erdoğan Lisesi ikinci ve Susuz MTAL üçüncü sırada yer aldı. Kızlar A kategorisinde de Çobanlar Çok Programlı Lisesi zirveye yerleşirken, Recep Tayyip Erdoğan Lisesi ikincilik kürsüsünde yer aldı. Erkekler B kategorisinde ise Recep Tayyip Erdoğan Lisesi birinci, Susuz MTAL ikinci ve Sandıklı İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

Müsabakaların tamamlanmasının ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen tarafından takdim edildi.

İl Müdürü Kasapoğlu müsabakaların ardından şunları söyledi: "Gençlerimizin spora olan ilgisi ve katılımı her geçen gün artıyor. Bu da bizi son derece mutlu ediyor. Bugün burada düzenlenen Oryantiring Gençler müsabakaları da bunun en güzel örneği. Heyecan dolu bir mücadeleye tanıklık ettik. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."dedib