Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı'na İhsaniye ilçesinde 390 genç katılım sağladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu program kapsamında İhsaniye ilçesinde gençlerle buluştu.

Afyonspor Taraftarları: Zafer İçin Birlikte! Afyonspor Taraftarları: Zafer İçin Birlikte!

Programın üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik olduğunu ve yetenekli gençleri keşfedip spora yönlendirmeyi amaçladıklarını belirten Kasapoğlu, "Bu programla ilimiz genelindeki tüm üçüncü sınıf öğrencilerimizin taramasını yapacağız. Farklı branşlarda yetenekli çocuklarımızı keşfedip onları spora yönlendirmeyi amaçlıyoruz.

Hem sporun yaygınlaşmasına katkıda bulunacak hem de milli takımlarımıza yeni sporcular kazandıracağız" dedi. Programın ilk etabında İhsaniye ilçesinde 390 öğrenciye yetenek taraması yapılacağını belirten Kasapoğlu, "Tarama testleri, koordinasyon, denge, hız, kuvvet ve esneklik gibi temel motorik becerileri kapsıyor. Testler sonucunda belirlenen yetenekli sporcularımız, branşlara göre spora yönlendirilecek" ifadelerini kullandı.