Seçim öncesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile geleneksel ritüeller yerine getirildi. Genel Kurul'a cemiyet üyelerinin yanı sıra Afyonkarahisar dışından gelen üyeler de katıldı, bazıları oy kullanıp ayrıldılar.

Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi

Kurucular Kurulu; Ahmet Uçmak, Aydemir Kurt, Saadettin Ulusoy, Hakan Şimşek, merhum Halil İbrahim Kocaerkek ve Hanife Uçmak'tan oluşurken, Yönetim Kurulu'nda; Başkan Ahmet Uçmak, Aydemir Kurt, Ömer Bağlan, Mustafa Dağhan, İbrahim Yıldırım, Hanife Uçmak, Hakan Şimşek, Arif Yavuz, Tahsin Baytar, Abdülkadir Kiper, Resul Sündük, Ergün Çini, Enver Gündüz, Bünyamin Erol Şen ve Dilek Tür gibi isimler yer aldı."

Başkan Burcu Köksal, mal varlığını açıkladı Başkan Burcu Köksal, mal varlığını açıkladı

Divan Heyetinde Kimler Var

Divan Başkanlığını İsmail Ögeday'ın yaptığı, Katip Üyeliğine ise Satılmış Akkaş ve Hanife Uçmak'ın getirildiği genel kurul, üyelerin yoğun katılımıyla tamamlandı.

Ahmet Uçmak'tan Birlik Mesajı

Başkan Ahmet Uçmak, genel kurul sonrasında yaptığı açıklamada basın meslektaşlarının dayanışmasının önemine vurgu yaptı. Geçmişteki çekişmeleri bir kenara bırakıp birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini belirtti. Uçmak, güçlü bir basın ve Afyonkarahisar'da beraberliğin sağlanması adına gerekli adımların atılacağını ve temel amaçlarının bu beraberliği oluşturmak olduğunu ifade etti.