CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, her zaman hizmette adalet vurgusu yaptığını, ancak bazı bölgelere pozitif ayrımcılığın şart olduğunu belirterek, 'Yerel yönetimde tek kişinin iktidarı hakim olmayacak' dedi. Köksal, saha ziyaretlerine devam ediyor ve Afyonkarahisar'daki vatandaşlarla bir araya gelerek istişarede bulunuyor.

Köksal, Selçuklu pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu. Kendisine iletilen talep ve önerileri es geçmeyeceğini vurgulayan Köksal, 'Esnafımızın ve bölge halkının noksan gördüğü ne varsa tamamlayacağız. Bu memleket birilerinin rant sağlaması için atılan aksak adımlardan bıktı artık. Gerçek hizmeti ve gerçek belediyeciliği Burcu Köksal ile birlikte görecekler' dedi.

Afyonkarahisar'da tüm mahallelerin eşit hizmet alacağını vurgulayan Köksal, 'Yerel yönetimde tek kişinin iktidarı hakim olmayacak, tüm halkın iradesini hakim kılacağız' sözünü verdi.

AFYON, RANT UĞRUNA ATILAN AKSAK ADIMLARDAN BIKTI

Köksal, Selçuklu Mahallesi'nde semt pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu. Kendisine iletilen talep ve önerileri asla es geçmeyeceğinin altını çizen Köksal,

'Esnafımızın ve bölge halkının noksan gördüğü ne varsa tamamlayacağız. Bana bu görev layık görülürse yerel yönetimde söz sahibi hemşehrilerim olacak. Ben hemşehrilerimin hayatını kolaylaştırmak için, kamu yararına adımlar atmak için geliyorum. Bu memleket birilerinin rant sağlaması için atılan aksak adımlardan bıktı artık. Gerçek hizmeti ve gerçek belediyeciliği Burcu Köksal ile birlikte görecekler.' dedi.

BAZI BÖLGELERE POZİTİF AYRIMCILIK TANINACAK

CHP Belediye Başkan adayı Köksal, Afyonkarahisar'ın tüm mahallelerine eşit hizmet vereceğini vurgulayarak şöyle konuştu:

'Benim için kadim şehrimizin her köşesi aynı kıymete sahiptir. Her ne kadar eşit hizmet vurgusu yapsam da ne yazık ki ötekileştirilmiş bazı mahallelerimize pozitif ayrıcalık tanımak zorundayız. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi de bu mahallelerden birisi. Böyle kent merkezine uzak kalan bölgelerimizde sosyal aktivite alanları, mesire alanları, kamu kurumlarının ek hizmet binaları gibi yatırımlarımız olacak.'

HIDIRLIK ATIL VAZİYETTEN KURTULACAK

Afyonkarahisar'ın mesire alanlarının da ufak dokunuşlarla cazibe merkezi haline gelmesinin mümkün olduğuna değinen Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Hıdırlık ile ilgili maalesef belediye başkanı arkadaşlarımız çok bir icraat yapmadı. Orası kaderine terk edildi. Orada çevre düzenlemesi yapılarak vatandaşların piknik yapabileceği, aileleri ile beraber zaman geçirebileceği kamelyalar, mangal alanları gibi bir takım düzenlemeler eklenecek. Orada insanların rahatlıkla zaman geçirecekleri bir yeşil alan inşa edilecek. Bu konuda belediye üzerine düşeni yapmalı ben de belediye başkan adayı olarak yeşil alanlara sosyal tesislere önem veren bir insanım. Bu konuda inşallah Hıdırlık atıl durumundan kurtulacak. Şehir merkezinden oraya piknik için çoluk çocuğu ile gezmek, hava almak için giden vatandaşlarımız mutlu huzurlu bir mekana kavuşacak. Ufak dokunuşlarla Hıdırlık'ı çok işler hale getirebiliriz.'

AK Parti Milletvekilleri konuştu AK Parti Milletvekilleri konuştu

HESABINI VEREMEYECEĞİM BİR İŞ YAPMAYACAĞIM

Başkan adayı Köksal, objektif bir tavırla, bütünleştirici bir üslupla çalışacağına söz vererek şöyle devam etti:

'Şimdiye kadar doğruluktan, dürüstlükten ve açık sözlülükten hiçbir zaman taviz vermedim, bundan sonra da vermeyeceğim. Benim farklı bir belediyecilik, değişim dediğim şey budur aslında. Hemşehrilerime hesap veremeyeceğim hiçbir iş olmayacak. Belediye meclis toplantılarından tutun alınan kararlardan ihale süreçlerine kadar her kuruşun, yaptığım her işin hesabını vereceğim. Ben hukuksuz hiçbir şey yapmadım bundan sonra da yapmam. Bu konuda herkes müsterih olsun bana inansın bana güvensin.'