Radyoculuk Tutkusuyla Halkın Sesi Oluyorlar

Gözden kaçırmayın

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Kırsal Kalkınma ve Doğal Kaynakların Yönetimi Konusunda Toplantı DüzenlediTarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Kırsal Kalkınma ve Doğal Kaynakların Yönetimi Konusunda Toplantı Düzenledi

13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Akar, radyoculuk mesleğinin önemine ve zorluklarına dikkat çekti. Akar, radyoların yalnızca sesleriyle değil, içerikleriyle de halkın yanında olduğunu vurguladı.

Akar, Türkiye'de yüzlerce yerel, bölgesel ve ulusal radyonun binlerce radyocuyla yayın yaptığını belirtti. Radyocuların ekonomik beklentileri ikinci plana atarak tutkuyla çalıştıklarını ifade eden Akar, "Radyoculuk aslında bir tutkudur. Sahibi de çalışanı da ekonomik beklentileri sonraya bırakmıştır." dedi.

Akar, radyoların geniş kitlelere ulaşan en büyük iletişim aracı olduğunu ve halkın sesi niteliği taşıdığını söyledi. Radyoların telif ücretleri, RTÜK payı, vergiler ve diğer giderler nedeniyle ayakta kalmakta zorlandığını kaydeden Akar, "En kısa zamanda telif haklarının radyoların gelirine göre yeniden düzenlenmesi lazım. Radyoların resmi ilanlardan pay almaları sağlanmalıdır. KDV oranı inmelidir." diye konuştu.

Akar, son olarak radyolarda çalışan tüm meslektaşlarının Dünya Radyo Günü'nü kutladı.