2023 yılı nüfus sayımı sonuçlarına göre Erkmen beldesinin nüfusu 8591 oldu. 2022 yılına göre Erkmen’in nüfusu 643 kişi arttı. Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş, yapılan imar çalışmaları ve yeşil dokuyu korumaları nedeniyle Afyonkarahisar’da insanların Erkmen'e yaşamak için geldiklerini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Şuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram ettiŞuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram etti

Konu ile ilgili açıklama yapan Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş; “Pek çok ilçenin ve beldenin nüfusu azalırken Erkmen kasabası nüfus artışında Afyonkarahisar’da hem sayısal olarak hem de oransal olarak birinci sıraya yükseldi.

9 tane ilçe belediyesinin nüfusundan daha fazla nüfusa sahip olan kasabamız beldeler arasında da birinci sıradaki yerini korudu. Önümüzdeki seçimler dolayısıyla bazıları görmek istemese de yapılan imar çalışmaları ve yeşil dokuyu korumamız nedeniyle Afyonkarahisar’da insanlar beldemizde yaşamak için geliyor.

Biz sadece binalar yapmadık. Turistik oteller, yeşil alanlar, spor kompleksi, motokros pisti, 8 tane okul ve imarıyla tam bir cazibe merkezi olduk. Bu sayede kasabamıza olan göç artmaktadır.” dedi.