OEDAŞ Afyonkarahisar İl Müdürü Cafer Demir, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi olarak görev almaya başladı. Geçtiğimiz yıl üniversite bünyesindeki GÜRAM’da da aynı görevi üstlenen Demir, “Hizmet bölgemizdeki illerin gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sunmayı hedefliyor, bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapıyoruz.” dedi.

Gözden kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti.

Hizmet bölgesindeki üniversiteler ile gerçekleştirdiği iş birlikleri ve düzenlediği etkinlikler ile gençlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sunmayı hedefleyen Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ’nin (OEDAŞ) yöneticileri, üniversitelerde çeşitli görevler de üstleniyor. OEDAŞ Afyonkarahisar İl Müdürü Cafer Demir bu yaklaşımla Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) ikinci kez önemli bir göreve getirildi. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında AKÜ Güneş ve Rüzgar Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜRAM) Danışma Kurulu Üyesi olan Demir şimdi de Teknoloji Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına başladı. Demir, GÜRAM’da olduğu gibi Teknoloji Fakültesi’nde de üç yıl boyunca görev alacak.

 

‘Elektrik Elektronik’, ‘Makine’, ‘Mekatronik’, ‘Metalurji ve Malzeme’, ‘Otomotiv’ ve ‘Yazılım’ Mühendisliği bölümlerinin olduğu Teknoloji Fakültesi; öğrencilerin kendi mühendislik alanlarında evrensel düzeyde bilgiye ulaşmaları, yeni bilgi üretmeleri ve ürettikleri bilgileri teknolojik uygulamaya dönüştürmelerine katkı sağlama, bununla birlikte nitelikli ve etik değerlere saygılı mühendisler yetiştirme misyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. Danışma Kurulu ise fakülte yönetiminin aldığı kararlarda görüşlerini belirterek sürece katkı sağlıyor.

 Cafer Demir: “Öğrencilerimizin mühendislik alanındaki gelişimine destek olacağız”

 OEDAŞ İl Müdürü Cafer Demir, AKÜ’deki yeni göreviyle ilgili şunları söyledi; “OEDAŞ olarak elektrik dağıtım hizmeti sunmamızın yanı sıra hizmet bölgemizdeki illerin gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sunmayı hedefliyor, bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapıyoruz. Ben de OEDAŞ’ı temsilen ilimizin en büyük değerlerinden olan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde GÜRAM’dan sonra Teknoloji Fakültesi’nde de görev almanın mutluluğunu yaşıyorum. Öğrencilerimizin mühendislik alanındaki gelişimine destek olmak, bununla birlikte ilimizde ve bölgemizde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücüne katkı sağlamak için fakülte yönetimimiz ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”