Birliktir, destek gelmediğini, yapmadıklarını belirterek, "Bizim esnafımız devlete saygılıdır''.

Gözden kaçırmayın

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağızErkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni ziyareti sırasında konuşan Başkan Mahmut Emin Birliktir, Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek'in sanayi alanındaki çalışmaları tamamlayacağını ancak Afyonkarahisar Belediyesi'nden desteğe ihtiyacının olduğunu belirtti. Birliktir, destek gelmediğini, yapmadıklarını belirterek, "Bizim esnafımız devlete saygılıdır.

Bakın iktidar demiyorum, devletine saygılıdır. Esnafımız devletine bu güne kadar karşı gelmiş bir kesim değildir. Bu ahilik terbiyesi her ne kadar bozulmuş deseler de hala devam ettiren büyük bir kısım var. Dolayısıyla esnaf nankör de değildir, esnaf makama da hürmet eder. Siz geldiniz o kadar güzel şeyler söylediniz ki bunları yaptıktan sonra esnaf sizleri unutmaz, nankör davranmaz.

Afyonkarahisar'da Modern Sanayi Sitesi'nin alt yapısının tamamlanması için belediyeye çağrıda bulunan CHP Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal esnafın yüksek kira bedellerinden kurtulması gerektiğini söylediler. Modern Sanayi Sitesi'nde 500 dükkan bulunduğunu ve bu Kooperatif Başkanı olan Hakan Dilek'in belediyeden destek beklediğini belirten Köksal, "Başka bir yere yatırım yapacaklarına önce sanayinin tekerinin döndürülmesi lazım. İhtiyaç var. Kiralar gelmiştir kulağınıza 1. ve 2. Sanayide muazzam kiralar var." dedi.  "1 kişiyi cezalandırayım derken 500 kişiyi ceza kesiliyor. Bizim organize sanayiye de ihtiyacımız var. Hakan Bey'in yaptığı yer önemli. Belediye olarak alt yapı hizmetini tamamla desteğini ver, esnaf oraya geçsin ve esnafı rahatlat." diye konuştu.