-

Gözden kaçırmayın

İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.

Afyonkarahisar'da 16 farklı başlıkta düzenlenen Ortak Akıl Buluşmaları, Salı günü başlayan ve tüm yönleriyle ele alındığı son oturumun ardından sona erdi. Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, buluşmaların son gününde basın mensuplarıyla bir araya gelerek izlenimlerini ve genel değerlendirmelerini paylaştı.

 Yapılan görüşmeler sonucunda şehirde sinerji oluştuğunu ve genel olarak memnuniyet içeren olumlu dönüşler aldıklarını ifade eden basın mensupları, projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler. Vali Yiğitbaşı, Ortak Akıl Buluşmaları ile şehrin gelecek vizyonuna dair yeni bir yol haritası belirlendiğini söyledi.

Bu toplantıların şehrin gelişmesine, yenilenmesine ve dinamikleşmesine katkı sağlayacağını düşündüklerini belirten Vali, tüm hemşehrilerin katılımına önem verdiklerini ve şehrin verimli kaynaklarını etkin bir şekilde kullanmanın hedeflendiğini söyledi. Ayrıca Vali, gençlerle yapılan buluşmalarda gurur duyduklarını ve gençlerin çalışmalarını dinlemekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Vali, 16 farklı oturumda yaklaşık 450 kişiyle birebir görüştüğünü belirtti. Bu görüşmelerde iş insanları, akademisyenler, gençler ve diğer toplumsal kesimlerden katılımcılarla bir araya gelindiğini ve şehrin ileri gelenlerinin fikirlerini dinlediklerini söyledi. Ayrıca Ankara Üniversitesi'nin de desteğiyle oturumlarda konuşmacı olarak yer alan akademisyenleri misafir ettiklerini ifade etti.

Buluşmalar sırasında birçok konu görüşüldü ve çözüm önerileri tartışıldı. Çevreden tarıma, sanayiden turizme kadar birçok alanda şehrin potansiyelini ve sorunlarını ele aldıklarını söyleyen Vali, oturumlarda konuşmacılarının fikirlerini ve çözüm önerilerini dinlediklerini belirtti. Oturumların içeriğine dair bilgi veren Vali, toplamda 16 farklı başlık altında oturumlar düzenlendiğini ifade etti.

Bu oturumlar arasında çevre, tarım, sanayi, eğitim, turizm gibi konular yer aldı. Vali Yiğitbaşı, yapılan görüşmeler sonucunda elde edilen notlar, raporlar ve kayıtlar ile kapsamlı bir rapor hazırlanacağını söyledi. Bu raporlar doğrultusunda şehrin çeşitli alanlarında önemli girişimlerde bulunulacağını belirtti.

Ortak Akıl Buluşmaları’nın amacının farklı alanlarda ortak hedefler doğrultusunda çalışan paydaşları bir araya getirmek olduğunu vurgulayan Vali Yiğitbaşı, iş birliği, koordinasyon ve birlikte hareket etme ilkeleriyle şehirde yeni ve dinamik bir ekosistem yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Vali Yiğitbaşı, bu tarz programlara gelecek süreçte şehrin tüm kesimlerinden güçlü destek beklendiğini ifade etti.

Projeye destek olanlara teşekkür ederek sonlandırdığı konuşmasında bir araya gelmeye devam ederek birlik ve beraberliği artırmayı planladıklarını belirtti.

#Afyonkarahisar #OrtakAkılBuluşmaları #YolHaritası #Gençler #KamuKatılımı #ÇözümÖnerileri