-

Gözden kaçırmayın

Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”

# Afyonkarahisar'ın Ekonomisine Katkı Sağlayacak Yeni Yatırım: Metal Aksesuar Fabrikası Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesi, yeni bir yatırım müjdesiyle hareketleniyor. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Micron America Tekstil Deri Plastik Hediyelik Eşya Metal Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi sahipleri Çilek Şeker ve Bilal Şeker ile bir araya gelerek, bölgeye kazandırılacak yeni metal aksesuar fabrikası hakkında bilgiler verdi.


Özkaya, yatırımın ilçenin anayol kenarı gibi stratejik bir konumda gerçekleşeceğini ifade ederken, Micron America Tekstil ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu. Yapılacak fabrika ile ilgili incelemelerde bulunulan alanda, ilçeye ekonomik anlamda önemli bir katkı sağlanması ve 80 kişiye yeni iş imkânları yaratılması hedefleniyor.


Planlanan fabrika için inşaat çalışmalarının kısa süre içerisinde başlaması beklenirken, proje "Bir sevdağdır Bayat" sloganıyla ilçe halkı arasında heyecan yaratmış durumda. Milletvekili Özkaya'nın ilçeye olan bağlılığı ve yatırımları destekleme çabaları, yerel halk tarafından takdirle karşılanıyor.


Bayat ilçesine kazandırılacak bu yeni fabrika, bölgenin sanayileşme sürecine önemli bir ivme kazandıracak ve ilçenin sosyo-ekonomik yapısının güçlenmesine katkıda bulunacak. Özellikle istihdam edilecek personelle birlikte bölge halkının yaşam kalitesinin artırılması ve ekonomik olarak daha güçlü bir geleceğe doğru ilerlenmesi amaçlanıyor.


Afyonkarahisar ve Bayat için hayırlı olması temennisiyle, ilçe sakinleri yeni yatırıma kucak açmaya hazırlanıyor. Bu gelişmeler doğrultusunda, milletvekili Özkaya ilçe halkının beklentilerini karşılamak ve bölgeyi daha da geliştirmek adına çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor.


Yeni fabrika yatırımı, ilçenin gelecekteki potansiyelini ortaya koyarken, Afyonkarahisar'ın daha geniş çerçevede ekonomik gelişimine de katkı sağlayacak bir adım olarak görülüyor.


#Afyonkarahisar #yatırım #fabrika #ekonomi #istihdam