-

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Ortak Akıl Buluşmaları'nın son oturumu, "Toplumsal Hayatta Kadınlar" temalı bir toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı moderatörlük yaptı ve şehrin önde gelen isimleri bir araya getirdi. Kadınların görüş ve önerileri, toplumun yapı taşları olan kadınların sesine kulak verilmesini amaçlıyordu. Toplantıda, şehrin sosyal ve ekonomik hayatına önemli katkılar sağlayan kadınlar kendi deneyimlerini paylaştı. Ayrıca, şehir için hayal ettikleri projeler ve işletme sahibi olarak karşılaştıkları zorluklar hakkında konuşma fırsatı buldular.

 Kadın katılımcılar, kentin gelişimi adına yapılmasını istedikleri girişimleri dile getirdi. Vali Yiğitbaşı, kadınların şehrin gelişimine katkıda bulunmasından dolayı teşekkürlerini iletti. Onların görüşlerinin ve önerilerinin önemine vurgu yaparak, kadınlara destek olmanın toplum için ne kadar değerli olduğunu belirtti. "Hep birlikte kadınlara ilham veren pek çok iş yaptık, bu bağı sürdürmek çok önemli. Biliyoruz ki kadın isterse her şeyi başarabilir" diyerek kadınların gücünü ve azmini vurguladı.

 Ortak Akıl Buluşmaları'nın amacı, yerel düzeyde kadınların toplumsal yaşamda daha etkin roller üstlenmelerini teşvik etmek ve başarı hikayelerinin diğer kadınlara ilham kaynağı olmasını sağlamaktır. Bu buluşmanın gelecek dönemlerde farklı temalarla devam edeceği vurgulanırken, sosyal medyada da #AOAB2024 etiketiyle gün yüzüne çıktığı belirtildi.