-

Gözden kaçırmayın

Şuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram ettiŞuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram etti

Afyonkarahisar şehri, Kurtuluş Savaşı'nın ana şehirlerinden biri olarak tarihte önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda Anadolu'nun kapısı olarak bilinen şehir, farklı iklimlerin, medeniyetlerin ve lezzetlerin buluştuğu bir konuma sahiptir. Doğal güzellikleri ve zengin kültürel birikimiyle Türkiye'nin en özel ve güzel şehirlerinden biridir.

Afyonkarahisar, üretiminde öncü olan markalarıyla, gastronomi lezzetleriyle, sanayisi ve yenilikçi yatırımlarıyla, mermeri ve jeotermal potansiyeliyle tanınmaktadır. Ayrıca turizm, tarım ve hayvancılık alanında da önemli gelişmeler kaydetmektedir. Hızla büyüyen bir şehirdir. Afyonkarahisar, sadece kendi sınırları içinde yaşayan ve üreten insanların değil, aynı zamanda dünyanın çeşitli ülkelerinde ekonomik ve sosyal hayata katkı sağlayan vatandaşların da gönül bağı olduğu bir şehirdir.

Bu nedenle, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı moderatörlüğünde düzenlenecek Ortak Akıl Buluşmaları, şehrin potansiyelini belirlemeye, yeni hedefler koymaya, rekabet gücünü artırmaya ve tüm paydaşları bir araya getirmeye yönelik bir platform oluşturacaktır.

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen bu buluşmalarda, akademisyenler, girişimciler, sektör temsilcileri, sivil toplum örgütleri, sanatçılar, sanayiciler, iş insanları, bürokratlar, turizmciler, toplum önderleri, eğitimciler ve gençler gibi geniş bir katılımcı kitlesi yer alacaktır. 16 farklı alanda gerçekleştirilecek bu buluşmalar, turizm, kültür, sanayi, gastronomi, gençlik, girişimcilik ve eğitim gibi konuları ele alacaktır. Ortak Akıl Buluşmaları'nda şehrin sorunları tüm yönleriyle ele alınacak ve karşılıklı bilgi paylaşımı ve fikir alışverişiyle yeni stratejik hedefler belirlenecektir.

Ayrıca gençlere yönelik özel toplantılar da düzenlenecek ve onların katkılarıyla şehrin geleceği planlanacaktır. Tematik toplantılar aynı zamanda şehrin mevcut durumunu analiz etmek ve ortak bir vizyon geliştirmek için bir fırsat sunacaktır. Bu sayede kurumlar ve bireyler arasında iş birliği ve ortak çalışmalar için bir zemin oluşacak ve Afyonkarahisar'ın sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkı sağlayacak bir sürecin temelleri atılacaktır.

 #Afyonkarahisar #OrtakAkılBuluşmaları #kültür #sanayi #turizm #gastronomi #gençlik #girişimcilik #eğitim