AFJET Genel Müdürü İsmail Kara Afyonu 21 milyon TL zarara sokturdu! Çobanlar İlçesinde Afjet’in projelendirdiği bir sondajın sonucu fos çıktı.

Gözden kaçırmayın

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağızErkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

AFJET Genel Müdürlüğü koltuğuna oturduğu günden bu yana abonelerin ve termal tesislerin korkulu rüyası haline gelen, yaptırdığı zamlarla gündemde yer alan İsmail Kara’nın bir marifeti daha ortaya çıktı. İsmail Kara’nın karışık bir şartname ile yaptırttığı sondaj ile Çobanlar’da hayal kırıklığı yaşanırken, Vali Yiğitbaşı’nın da yanlış yönlendirildiği iddia edildi.

MEVCUT SUYU DA KAÇIRDILAR

Çobanlar İlçesinde Özel İdarenin 21 milyon TL sinin çöpe gitmesine neden olan AFJET Genel Müdürü İsmail Kara’yı Afyona getirenlerin büyük bir vebal içerisinde olduğunu kaydeden ilgililer, “İsmail Kara Afyona geldiğinden bu yana yaptığı tüm işlerde şirketi zarara uğratmaya devam etmektedir. Maalesef verdiği yalan yanlış bilgiler ile de Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı’nı da yanıltmaktadır. İsmail Kara’nın son icraatı da AFJET’in projelendirdiği Çobanlar’daki sıcak su sondaj işidir. Burada 250 mt civarında zaten 40 ila 44 derecelik bir sıcak su mevcuttu. İsmail Kara projelendirdiği bu iş ile ilgili olarak bin metrelik bir sondaj başlatmıştır. İşin sonucunda 960 metre civarında 44 derecelik bir suya ulaşılınca da Vali Hanıma yanlış bilgi vermişler ve sahte sevinç pompalamışlardır. Şu anda bin metreye ulaşılmış ama bulunan su zaten 250 metredeki su ile aynı derecededir. İşin bir başka ilginç yanı da bu su sadece 15 dakika sağlanabilmektedir. Sonuç tam bir fiyaskodur ve bunun müsebbibi İsmail Kara’dır. Olan devletimizin 21 milyon TL sine olmuştur. Bu şekilde normalde alınabilecek suyu da kaçırdılar” dediler. 

 

KAYNAK: ODAK HABER MERKEZİ