TOHM'lu sporcular büyük bir başarı elde etti.

Gözden kaçırmayın

Afyonspor, Vanspor FK ile karşılaşıyorAfyonspor, Vanspor FK ile karşılaşıyor

Zonguldak'ta düzenlenen Okul Sporları Güreş Serbest - Grekoromen Gençler B Türkiye Birinciliği müsabakalarında Afyonkarahisar TOHM'lu sporcular büyük bir başarı elde etti. 5 altın ve 1 gümüş madalya kazanan sporcular, şampiyonada önemli bir performans sergiledi. 13-17 Ocak tarihleri arasında Zonguldak Ereğli'de düzenlenen Okul Sporları Gençler B Türkiye Güreş Şampiyonası'na Genç Kalemler Lisesi'nden 9 sporcu katıldı.

Sporcular, Afyonkarahisar Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi'nde eğitim alırken, müsabakada büyük bir başarı elde ettiler. Toplamda 5 Türkiye şampiyonluğu ve 1 Türkiye ikinciliği kazanan sporcular, okullarını gururlandırdılar. Ahmet Eymen Demir - 57 kg, Muhammed Enes Düzgün - 63 kg, Mehmet Ali Öz - 71 kg, Şevval Nur Erkan - 52 kg ve Yağmur Özdemir - 57 kg kategorilerinde birinci olan sporcular büyük bir performans sergiledi. Ömer Faruk Kılıç - 60 kg kategorisinde ise ikinci olarak önemli bir başarı elde etti. Bu sonuçlarla birlikte Genç Kalemler Lisesi takım halinde 6 madalya kazanarak birinci oldu.

Afyonkarahisar TOHM'lu sporcuların başarısında, antrenörler Şakir Bozkurt, Mehmet Yüksel ve Mehmet Ali Daylak'ın büyük emeği bulunuyor. Sporcuların yeteneklerini geliştirmek ve onlara rehberlik etmek için yaptıkları çalışmalar, bu başarının elde edilmesinde önemli bir rol oynadı. Afyonkarahisar'da elde edilen bu büyük başarı, kentte büyük bir sevinçle karşılandı. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporcuları ve antrenörlerini tebrik ederek, "Sporcularımız, Afyonkarahisar'ın gururu oldular. Onların başarısı, bizleri çok mutlu etti. Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu.